Ücretsiz Google Meet için kötü haber


26 Eylül 2020 Cumartesi 23:30
Ücretsiz Google Meet için kötü haber

Google’ın başarılı çevrimiçi video konferans uygulaması Meet ile ilgili yeni bir açıklama yapıldı. Yapılan bu açıklamadan anlaşıldığı kadarı ile ücretsiz Google Meet kullanımına yeni bir kısıtlama getirilmiş olacak. Google’ın daha önce yaptığı açıklamalardan sonra, beklentiler değişmiş gibi görünüyor.

Ücretsiz Google Meet kullanımına süre kısıtlaması

Öncelikle hatırlatmak gerekirse Google, pandemi sürecinin başında Meet uygulaması ile ilgili önemli bir açıklama yapmıştı. Sadece kurumsal hesapların değil, ücretsiz bireysel hesapların da çevrimiçi konferans uygulamasını kullanabilecekleri ifade edilmişti. Bu açıklama sonrası Zoom rakibi olarak çok daha fazla kullanıcıya erişmeye başlamış oldu.

ücretsiz google meet

Şimdi de ücretsiz hesaplar ile yapılan kullanımların, 60 dakika ile sınırlandıracağı konusunda açıklama yapıldı. Google’ın yaptığı açıklamaya göre 1 Kasım 2020 tarihi itibariyle, ücretsiz Google Meet kullanımlarının maksimum konferans süresi, 1 saat olarak belirlenmiş olacak.

Şimdiye kadar ücretsiz kullanıcılar, 100 kişiye kadar sınırsız süre ile görüntülü konferans başlatabiliyorlardı. Nitekim kişi sayısında değil de süre konusunda bir kısıtlama yapılmış oldu. İlerleyen günlerde yeni kısıtlamalar yapılıp yapılmayacağı da merak konusu haline gelmiş durumda.

Anlaşılan o ki Zoom, Ekim 2020 itibariyle Google karşısındaki etkisini artırmaya devam ediyor olacak. Bu konuda ilerleyen günlerde yeni bilgiler gündeme gelmeye devam edecektir.
yazarEren Ertem

1997 yılında ilk bilgisayarı ile içine girdiği teknoloji dünyasına, Elektrik-Elektronik Mühendisliği ile devam ediyor. Ayrıca Bilim ve Teknoloji ile ilgili araştırma yapmak ve makaleler hazırlamak, başlıca uğraşları arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Ücretsiz Google Meet için kötü haber”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Yalnız adamlar zaten, meet’i ücretsiz yaptıklarını açıkladıklarında bunun 30 eylül’den itibaren oturum başına 60 dk sınırı olacağını, bu tarihe kadar süre sınırı olmaksızın kullanılacağını açıklamışlardı. Bu yeni açıklamaya göre kısıtlama getirmiş değil, tam tersi süre sınırı olmadan kullanımı 1 ay daha uzattıkları sonucu çıkıyor.

" Ücretsiz Google Meet için kötü haber konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Ücretsiz Google Meet için kötü haber ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Ücretsiz Google Meet için kötü haber ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
 2. 2 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
 3. 3 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
 4. 4 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
 5. 5 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
 6. 6 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
 7. 7 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
 8. 8 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
 9. 9 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
 10. 10 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)