Okunma

Ücretsiz Sıkıştırma Yazılımı


30 Kasım 2008 Pazar 22:37
Ücretsiz Sıkıştırma Yazılımı

Peazip, açık kaynak kodla geliştirilen ve GNU lisansıyla dağıtılan bir sıkıştırma yazılımı. Oldukça pratik bir kullanıma sahip olan yazılım, birkaç küçük özellik daha barındırıyor. Yazılım, sağ tıklama menüsüne yerleşecek şeyleri size kurulum sırasında soruyor. Bu açıdan, daha ilk andan itibaren istediğiniz bileşenleri seçebiliyorsunuz, istediklerinizi ise kaldırıyorsunuz.


Ekran görüntüsünün büyük halini görmek için üzerine tıklayın.

Desteklenen Biçimler

Peazip, birçok özelliğiyle 7Zip’e benzeyen bir yazılım ve temelinde 7Zip sıkıştırma biçimi var. Aynı zamanda ARC, BZ2, GZ, PAQ/LPAQ, PEA, QUAD/BALZ, TAR, UPX ve ZIP biçimlerinde de dosya üretebiliyorsunuz. RAR dosyalarını açabiliyor; fakat bu şekilde sıkıştırma yapamıyor. Bunların yanında disk imzajı dosyalarını (ISO gibi) da açabiliyor.


Ekran görüntüsünün büyük halini görmek için üzerine tıklayın.

Dosyaları Güvenli Silin

Peazip‘in içinde kişisel güvenlik için bir özellik daha var. İsterseniz sağ tıklama menüsüne de yerleştirebileceğiniz bu özellik, dosya ve klasörleri güvenli bir şekilde, kurtarılamayacak biçimde siliyor. Aman kullanırken dikkatli olun, çünkü bu verileri tekar kurtarmak gibi bir durum söz konusu değil.

İndirin

:: Peazip yazılımını ücretsiz olarak indirmek için tıklayın. (3,76 MB)

:: Peazip’le ilgili teknik destek almak için tıklayın.

Bilgi için: Peazip
yazarBerkin Bozdoğan

Hayatını kamera karşısında değişik hareketler yaparak ve oyun sunucularında balistik incelemelerle bulunarak geçiren Berkin SDN ekibinin başına yeni çoraplar örmek için geri döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Ücretsiz Sıkıştırma Yazılımı”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Arşiv açma hızı yüksekmi acaba?. Güzel bir programa benziyor.

" Ücretsiz Sıkıştırma Yazılımı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Ücretsiz Sıkıştırma Yazılımı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Ücretsiz Sıkıştırma Yazılımı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "