Okunma

Üniversitelere Ücretsiz Yazılım


06 Şubat 2009 Cuma 13:30
Üniversitelere Ücretsiz Yazılım

Kullanımda olmayan ve açık unutulan bilgisayarları otomatik olarak kapatan bir yazılım geliştiren Liverpool Üniversitesi, bu sayede ayda tam 13.000 Pounds, yani yaklaşık 31.000 Lira tasarruf sağlıyor.

Diğer bir deyişle, açık unutulan bilgisayarların üniversitelere attığı kazık günde yaklaşık 1.000 Lira.

Herkes İçin Tasarruf

Sadece üniversiteler değil, yüzlerce bilgisayarın kullanıldığı diğer kurumların da faydalanabileceği PowerDown adlı yazılım, herkesin kullanımı için ücretsiz olarak yayınlanıyor.

Siz de birçok bilgisayarın bulunduğu bir işletmeden sorumluysanız veya okulunuza gerçek anlamda fayda sağlamak istiyorsanız, PowerDown yazılımını bu sayfadaki açıklamalara uygun şekilde edinerek elektrik tasarrufu ile hem okulunuza hem de doğaya yardımcı olabilirsiniz.

:: Bilgisayar kullanırken elektrik tasarrufuna dikkat ediyor musunuz?

Bilgi İçin : PowerDown
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Üniversitelere Ücretsiz Yazılım konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Üniversitelere Ücretsiz Yazılım ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Üniversitelere Ücretsiz Yazılım ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "