Okunma

Üreticiler Nehalem’i Neden İstemiyor?


06 Ocak 2009 Salı 12:39
Üreticiler Nehalem’i Neden İstemiyor?

Aslında sorunun yanıtını son dönemde haberleri takip eden okuyucularımız rahatlıkla verebilir; sebep ekonomik kriz. Mevcut ekonomik durumlar nedeniyle geçtiğimiz yıl yaz aylarında çıkan Centrino 2 platformununu kullanan dizüstü bilgisayarlar doğru düzgün satılmayınca, dizüstü bilgisayar üreticileri de Intel‘den süper hızlı Nehalem işlemcili Calpella platformunu ertelemesini “rica etti”.

Üreticiler, normal şartlarda temmuz veya ağustos aylarında çıkması beklenen Calpella’nın en azından ekim ayına alınarak, yaz döneminde Centrino 2 satışlarının önünün kapatılmamasını istiyor. Bakalım Intel‘in yol haritasında buna bağlı bir değişiklik gözlenecek mi.

:: Konuyla ilgili görüşlerinizi forumda paylaşın.
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Üreticiler Nehalem’i Neden İstemiyor? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Üreticiler Nehalem’i Neden İstemiyor? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Üreticiler Nehalem’i Neden İstemiyor? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "