Okunma

USB 3.0 Kullanmayan Kalmasın


31 Ocak 2011 Pazartesi 07:40
USB 3.0 Kullanmayan Kalmasın

Hemen her cihaz için kullanılan USB arayüzünün en sık kullanıldığı alanın veri transferi olduğu söylenebilir. Veri boyutlarının sürekli arttığı günümüzde USB 2.0 arayüzünün sunduğu hız artık bizleri tatmin etmemeye başladı. USB 3.0 da işte tam da bu yüzden yaygınlaşmaya başladı. (USB 2.0 İle USB 3.0 Karşı Karşıya)

Artık yeni model anakartların hemen hepsinde en az bir adet USB 3.0 girişine rastlayabiliyoruz. Ancak bu girişi kullanabilecek cihaz sayısı ise o kadar çok değil. (USB 3.0 Hakkında Her Şey)

Cihazın bir tarafında USB 3.0 diğer tarafında ise eSATA bulunuyor

USB 3.0 Dönüştürücü

USB 3.0′ün sunduğu hız avantajından faydalanabilmek için bu bağlantıya sahip bir cihaz şart değil. NewerTechnology adlı firmanın ürettiği eSATA-USB 3.0 adaptörü sayesinde yeni nesil bağlantı arayüzünden faydalanabiliyorsunuz.

Bir tarafında eSATA, diğer tarafında ise USB 3.0 bağlantısı bulunan cihaz üzerinde eSATA çıkışı olan harici diskleri USB 3.0 girişine bağlamanızı sağlıyor. Böylece 5 Gb/sn’lik veri transfer hızlarına ulaşabilmek mümkün olabiliyor.

Henüz Türkiye’de satışa sunulmayan ürün hakkında detaylı bilgiyi buradan alabilirsiniz.

:: USB 3.0 destekli harici diskiniz var mı?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “USB 3.0 Kullanmayan Kalmasın”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    benim toshıba l655 bir bilgisayarım var üzerinde 3,0 yok ama esata bunu nasıl usb 3,0 olarak kulanabilirim

  2. SDN Okuru dedi ki:

    USB 3.0 girişim yok ama USB 3.0 destekli harddisk vb. aletlerim var. Onları herhangi bir aletle bağlamam mümkün mü?

  3. raxetul dedi ki:

    USB 3.0 / eSATA hangisi yavaş ise maksimum hız zaten o olacaktır. eSATA yavaş ise niye kasıp alayım, eSATA hızlı ise niye yavaşlatayım. (Teorik olarak değil de pratikte belirtilen hızların farklı olabilecğeini düşünürsek.)

" USB 3.0 Kullanmayan Kalmasın konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere USB 3.0 Kullanmayan Kalmasın ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda USB 3.0 Kullanmayan Kalmasın ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "