Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net

Dünyanın ilk USB-C girişli iPhone 12 Pro Max modeli satışa çıktı!

Ana sayfa / Akıllı Telefon

Pek çok kullanıcı ve Avrupa Birliği yöneticisi, Apple’ın uzun zamandır USB-C giriş çıkış potuna sahip bir iPhone üretmesi gerektiğini söylüyor. Duaları kısmen kabul oldu diyebiliriz. Bir Slovak teknoloji şirketi, iPhone 12 Pro Max modelindeki Lightning portunu, USB Type C ile değiştirip eBay üzerinden satışa sundu. İşte detaylar…

Apple, gözünü uygun fiyatlı telefon pazarına dikti!

Apple'ın yeni çıkacak telefonu iPhone SE 3 için yapılacak fiyatlandırma, Android üreticilerini tedirgin edecek.

USB-C portlu iPhone 12 Pro Max için son 1 hafta

Geçtiğimiz yıllarda dünyanın pek çok farklı köşesinde bulunan insanlar, çeşitli iPhone modelleri üzerinden birtakım değişiklikler yaparak eBay’de satıyordu. Fakat bir teknoloji şirketinin yalnızca bu işlemi yapma üzerine kurulması ve dileyen kullanıcıların iPhone’larını da modifiye edebilmesi bir ilk oldu.

usbciphone.com sitesi üzerinden USB-C dönüşüm hizmetini tanıtan şirket, 128 GB’lık iPhone 12 Pro Max modelini şu anda eBay üzerinden 1350 dolarlık fiyat etiketiyle satışa sundu. Ayrıca kendi sitesi üzerinden yapmış olduğu paylaşımlarla birlikte, cihazlardaki geliştirme sürecini anlatan bir de video yayınladı.

Konuyla alakalı yapılan açıklamanın bir kısmındaysa şunları söylüyor:Birçok iPhone sahibi, Apple’ın iPad Pro veya MacBook’larda olduğu gibi iPhone’larında daha yaygın ve beğenilen USB Type-C bağlantı noktasını kullanmasını uzun süredir bekliyor. Özellikle “PRO” cihazlarının kullanıcıları, işlerinde günlük olarak kullandıkları tüm cihazlar için tek bir kabloyu memnuniyetle karşılayacaktır. Bu isteği kısmen de olsa yerine getirmeye karar verdik ve orijinal Lightning portu yerine USB-C portlu orijinal Apple iPhone cep telefonu sunuyoruz.

Şirket, bu işlemi gerçekleştirirken farklı bir cihazdan çıkardıkları orijinal MFİ yongasının üstüne USB-C portuna sahip bir kabloyu lehimlediklerini, ardından 3 boyutlu yazıcıdan aldıkları baskıyla muhafaza katmanını oluşturarak iPhone’lara yerleştirdiğini belirtiyor.

Tabii bu işlemi yaparken telefonun içinde yeterli yer olmadığı için, bazı bölgelerin hafif düzeyde törpülenmesi gerektiğini de söylüyor. Fakat işlem tamamlandığında cihazı tıpkı Lightning girişliymiş gibi sorunsuz bir şekilde kullanabiliyorsunuz.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi SDN Forum‘da veya yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Yorum Ekleyin