Okunma

Bilgisayar Başında Sağlığa Dikkat


09 Kasım 2008 Pazar 08:34
Bilgisayar Başında Sağlığa Dikkat

Bilgisayar karşısında geçen saatler çoğu kullanıcılar için fark edilmez zaman dilimleridir. Ancak bunun farkına varan vücudumuzda zamanla çeşitli rahatsızlıklar baş gösterir. İşte bu sorunları ortadan kaldırmak için sizi düzenli olarak birinin uyarmasını hatta zamanı aşınca bilgisayarı kapatmasını istiyorsanız UserHealth adlı ücretsiz yazılımı mutlaka denemelisiniz.

Programı açtığınız an Settings menüsünden çeşitli ayarları kendi çalışma durumunuza göre ayarlamanız gerekiyor. Programın sizi kaç dakikada bir uyaracağını belirledikten sonra uyarı seslerini de bilgisayarınızdaki ses dosyalarından biri olarak belirleyebilirsiniz. Ayrıca UserHealth sizin klavye ve fare ile olan işlerinizi de hafızasında tutabiliyor. Belirlediğiniz fare tıklama sayısı veya klavye tuşu basma sayısını aştıktan sonra programın yine periyodik olarak uyarı vermesini sağlayabilirsiniz. Belirlediğiniz süreler sonunda ister programın sadece uyarı vermesini isterseniz de doğrudan sisteminizi kapatmasını veya yeniden başlatmasını sağlayabilirsiniz.


Ekran görüntüsünü tam boyutunda görmek için tıklayın.

Programın aktif olduğu süre içerisinde çalıştığınız zamanı ve verdiğiniz molaları Show Active Time History menüsünden görebilirsiniz. Plot Key and  Mouse Clicks bölümünden ise tıklama ve klavye tuşlarını basma sayılarınızın analizlerini görebilirsiniz.

:: Yazılımı indirmek için tıklayın! (1 MB)

:: Bu yazılım hayatınızı kurtarır mı?

Bilgi için: Oscar Andersson 
Yazan: Mehmet Erdem Yener
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Bilgisayar Başında Sağlığa Dikkat”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Tam benlik bir program 🙂
    OnLT

" Bilgisayar Başında Sağlığa Dikkat konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bilgisayar Başında Sağlığa Dikkat ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bilgisayar Başında Sağlığa Dikkat ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "