Okunma

UYDUNET’den 100 Mbit İnternet


01 Ekim 2009 Perşembe 10:49
UYDUNET’den 100 Mbit İnternet

10. CeBIT Eurasia Bilişim fuarının tanıtım toplantısında, internet kullananları sevindirecek bir gelişme yaşandı. Turksat adına konuşan Dr. Özkan Dalbay UYDUNET‘in 100 Mbit internet hızı verecek altyapısının bulunduğunu belirtti. Gelecek hafta yapılacak olan CeBIT fuarında, firma 100 Mbit internet erişimini tanıtacak. Dalbay ayrıca İstanbul, İzmir ve Ankara gibi şehirlerde internet hızlarının 103-104 Mbit arasında olabileceğini açıkladı.

Özkan Dalbay ayrıca, Turksat‘ın geçtiğimiz yıllarda kârını yüzde 28’den yüzde 58’e yükselttiğini bu gelişmenin hizmetlerine yansıyacağını söyledi. Hızlı internetle birlikte şirket İnteraktif TV hizmetini de önümüzdeki yıl içerisinde devreye sokacak. Dalbay açıklamasına vatandaşların 36 devlet kurumuna e-devlet sistemiyle ulaşabilecekleri haberini vererek devam etti.

:: Sizce bu gelişme ülkemizdeki internet hizmetini nasıl etkileyecek?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

8 yorum - “UYDUNET’den 100 Mbit İnternet”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  en iyisi halen quiknet yani superonline

 2. SDN Okuru dedi ki:

  20 mbiti 2bin tlye satıyorlardı 100mbiti 20bin tlden aşağı satmamaları lazım. Nasıl bir mantıksa hız ikiye katlanırken fiyat 4-5’e katlanıyor. Ayrıca daha önce de belirtildiği gibi 10 yıl önce nerelerde varsa hala aynı yerlerde var. Hiç bir genişleme yok. Sidik yarışından başka birşey değil bunlar.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  daha fatihin ortasında yok bu kablonet acaba nereye veriyor hizmeti 100mbit i

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Çok pahalı hizmet veriyorlar.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  UYDUNET 8MBİT HIZI 180 GİBİ BİR RAKAMA VERİRKEN 100MBİT HIZI KAÇA VERECEK ACABA??? ANCAK LİMİTLİ YAPAR ALTYAPISI KENDİSİNE AİT AMA İNTERNETİ TELEKOMDAN ALIYORLAR. AYRICA ŞU ANDA KULLANDIKLARI DOCSİS 2’Yİ BIRAKIP DOCSİS 3’E GEÇMELERİ LAZIM 100MBİT İNTERNET İÇİN HERKES MODEMİNİ YENİLEMELİ BOŞ İŞLER BUNLAR BOŞŞŞŞŞŞ

 6. SDN Okuru dedi ki:

  altyapı yatırımı yapsınlar bizim memlekete gelsin anında geçecem Uydunete.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  kablonet biraz hizmet verdiği alanı genişletse çok iyi olacak. çoğu yerde yok çünkü….

 8. SDN Okuru dedi ki:

  10Mbps 461.48TL 100Mbps`de 4.614.80TL Olur Herhalde

" UYDUNET’den 100 Mbit İnternet konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere UYDUNET’den 100 Mbit İnternet ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda UYDUNET’den 100 Mbit İnternet ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "