Okunma

Uygulama Mağazaları Artacak


06 Eylül 2008 Cumartesi 21:00
Uygulama Mağazaları Artacak
Apple’ın App Store deneyimi diğer üretici ve teknoloji geliştiren firmaları da harekete geçirmiş durumda. Özellikle bazı firmalar, daha elle tutulur ve gözle görülür ürünleri bile satmayı düşünüyor. Peki hangi teknoloji firmalarından yeni bir girişim beklemek doğru olur? Apple’ın internet üzerinden milyonlarca dolarlık yazılım satmasının ardından Symbian, Google, Microsoft ve T-Mobile USA gibi firmalar kendi internet dükkânlarını açarak satış yapmaya başlayacak.

Kim Ne Satacak?

Microsoft’un Skymarket projesi Windows Mobile işletim sistemine sahip aygıtlar için ürünler satacakken Google Android Marketplace ile isminden anlaşılacağı üzere Android platformu için geliştirilmiş uygulamaları son kullanıcılara sunacak. T-Mobile USA ise birçok farklı platformdan geliştiriciye açık bir pazar alanı yaratmayı hedefliyor.

Yazan: Berkin Bozdoğan
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Uygulama Mağazaları Artacak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Uygulama Mağazaları Artacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Uygulama Mağazaları Artacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "