Uygun fiyatlı katlanabilir telefonlar için müjde!


05 Nisan 2020 Pazar 10:00
Uygun fiyatlı katlanabilir telefonlar için müjde!

Coronavirüs pandemisinin ülkemizde ve dünyada etkisini artırmasından dolayı birçok sektör kötü etkilenmiş olsa da teknoloji sektörü farklı Ar-Ge çalışmalarına devam ediyor. Samsung’un katlanabilir telefonları ilk fiyatları ile kullanıcılara oldukça pahalı gelmişti. Fakat Samsung uygun fiyatlı katlanabilir telefonlar için düşük maliyetli katlanabilir cam üretmeyi planlıyor!

Uygun fiyatlı katlanabilir telefonlar için çalışmalar başladı!

Samsung Galaxy Fold‘un tanıtılmasının ardından, katlanabilir telefonlar hayatımızda daha çok gündem olmaya başlamıştı. Fakat Galaxy Fold, Samsung için çok başarılı bir cihaz olamadı. Birçok farklı sorunla karşılaşılan Fold’un ardından bu yıl sunulan Galaxy Z Flip de fiyatıyla kullanıcıları memnun etmedi. Her ne kadar Galaxy Fold’da karşılaşılan sorunlarla yeni cihazda karşılaşılmasa da bu sefer de fiyat beklenenin üstündeydi.

Bugün ortaya çıkan sızıntılara göre ise katlanabilir akıllı telefonların fiyatlarını düşürmek için Samsung Electronics, katlanabilir camı kendi başına üretmeyi planlıyor. Üretim için Samsung Display tarafından malzeme tedarik edilmeye devam edilse de, şirketin katlanabilir telefon fiyatlarını kademeli hale getirmek için önemli bir maliyet analizi içerisinde bulunduğu ortaya çıktı.

Uygun fiyatlı katlanabilir telefonlar için müjde! - ShiftDelete.Net(1)

Samsung’un şu anki katlanabilir akıllı telefonu olan Galaxy Z Flip, 1400 dolara mal oluyor ve şirket de bu fiyatın uygun olmadığı konusunda hem fikir. Bu cihazda kullanılan katlanabilir cam 30 mikrometrelik bir kalınlığa sahiptir ve normal telefonlardaki düz camın ölçeğinin 2 dolarlık fiyat etiketine kıyasla 40 dolara mal oluyor.

Galaxy Z Flip’de kullanılan UTG (Ultra İnce Cam) olarak bilinen katlanabilir cam, Samsung Display ve daha sonra üretilen OLED panelini camla birleştiren ve son ürünü Samsung Electronics‘e tedarik eden DOWOO INSYS tarafından üretiliyor. Bu yüzden maliyet de oldukça artıyor. Şirket bu süreçteki aracı şirket sayısını azaltarak da kendi maliyetlerini düşürmeyi planlıyor. 2020 yılı sonunda yeni katlanabilir akıllı telefonlar hakkında da daha fazla açıklama gelecek gibi duruyor.
yazarMustafa Büyükçağlayan

Teknolojik gelişmelerin insanlığa yön vereceğine inanan Mustafa Büyükçağlayan; Dijital pazarlama alanındaki çalışmalarını 3 yıla yakın bir süredir devam ettiriyor. Bilginin paylaştıkça çoğaldığına inandığı için bilişim ve teknoloji alanında makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
9 ay önce

ucuz cam demek erken kırılacak demek boş iş

" Uygun fiyatlı katlanabilir telefonlar için müjde! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Uygun fiyatlı katlanabilir telefonlar için müjde! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Uygun fiyatlı katlanabilir telefonlar için müjde! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 F1 kupasını basan 3D yazıcı kutusundan çıkıyor F1 kupasını basan 3D yazıcı kutusundan çıkıyor
  2. 2 Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk! Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk!
  3. 3 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  4. 4 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi
  5. 5 Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık! Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık!
  6. 6 Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı
  7. 7 Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba! Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba!
  8. 8 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2
  9. 9 M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor
  10. 10 Logitech M190 mouse inceleme Logitech M190 mouse inceleme