VALORANT yeni Split haritası ile tanışın


20 Ocak 2021 Çarşamba 22:25
ABONE OL
VALORANT yeni Split haritası ile tanışın

Piyasaya sürülmesinden bu yana oldukça popüler olan VALORANT, gün geçtikçe yeni güncellemeler alıyor. Yapılan son 2.01 yaması ile oyundaki haritalardan biri, büyük oranda değişti. Haritanın yanı sıra oyundaki çeşitli hatalar da giderildi.

VALORANT 2.01 güncellemesi

VALORANT Split haritası değişiklikleri

VALORANT‘a gelen yeni 2.01 yaması Split haritasını neredeyse baştan sona değiştirdi. Haydi, gelin hep birlikte yeni Split haritasını yakından inceleyelim.

VALORANT Split haritası B bölgesi değişiklikleri

B / Garaj bölgesindeki giriş kısmı genişletildi. Böylelikle saldıranların B / Garaj bölgesinden B bölgesine girerken hareket etmeleri bir hayli kolaylaştı. Saldıranlara daha geniş bir oyun alanı sunan bu giriş kısmını diğer bir açıdan görüntüsünü de hemen aşağıdan görebilirsiniz.

VALORANT

Burada da sağdaki kutuya oyuncular Jett‘in Q yeteneği ile veya Raze bombası ile çıkabiliyorken köşeye eklenen çöp yığını tüm ajanlar rahatlıkla kutunun üstüne çıkabilecek gibi duruyor. Ayrıca eklenen bu yığın sayesinde de savunanlar dip köşeye saklanamayacaklar.

VALORANT

Yine B bölgesindeki bir diğer değişiklikler ile devam edelim. B bölgesindeki merdivenin şekli birazcık değiştirilmiş. Çıkıntılı hale getirilen bu merdiven, B / Garaj bölgesine bakarkenki pozisyonumuzu ister istemez etkileyecektir. Tabii bu merdivenin sonuçlarını oyun içerisinde daha net bir şekilde görebiliriz.

VALORANT yeni Split haritası

Yine B bölgesinin girişinin hemen sağ tarafına eklenen yeni yığın sayesinde savunanların saklanabileceği alanlar çoğaltılmış. Oyuncuların B bölgesinde saklanabileceği alanlar arttırılırken eklenen bu yığın ile taktiksel köşenin dikey düzlemdeki avantajlarını ortadan kaldırıyor.

VALORANT yeni Split haritası

Gelelim B / Ara Sokak alanına. Bu alan Spike kurulduktan sonra kontrol edilmesi gereken alanlardan biri. Buradaki derinlik, sadece bir kişinin sığabileceği şekilde daraltılmış durumda.

VALORANT yeni Split haritası

Yine aynı bölgede yukarıda gördüğünüz sol alan tamamen kapatılmış durumda. Böylelikle hem sağı hem de solu endişeyle kontrol etmeniz gerekmeyecek. Sadece bir tarafa bakarak, güvenli bir şekilde bölgeden çıkabileceksiniz.

VALORANT yeni Split haritası

VALORANT Split haritası orta alandaki değişiklikler

Oyunun orta alanına gelecek olursak, Orta / Havalandırma girişinin genişletildiğini görüyoruz. Bu genişleme ile birlikte zaten tutması zor olan oyunun orta bölgesini savunurken, oyuncular daha zorlanacak gibi.

VALORANT yeni Split haritası

Havalandırma girişinin genişletilmesiyle birlikte oraya oyuncuların saklanmasını zorlaştıracak eğimli bir duvar yerleştirilmiş. Yeni eklenen bu eğimli duvardan mermi geçmeyeceğini de belirtelim.

Oyunun orta bölgesindeki bir diğer değişiklik de China bölgesine geldi. Bu değişiklik ile birlikte harita oldukça ferahlamış gözüküyor. Genel olarak haritada yapılan güncellemelere bakacak olursanız zaten harita genel anlamıyla genişletilmiş olduğunu fark edebilirsiniz.

VALORANT yeni Split haritası

Su bölgesindeki pusmanız için ideal olan duvar da yine iyice daraltılmış.

VALORANT yeni Split haritası

VALORANT Split haritası A bölgesi değişiklikleri

A / Kule bölgesindeki kapı eşiği genişletildi ve A / Kule tarafında oynayan oyuncuların işi zorlaştı. Bu güncelleme ile birlikte A / Rampalar‘ın kontrolü oldukça önemli hale geldi.

VALORANT yeni Split haritası

A bölgesinin köşedeki eğimli duvarının açısı düzeltildi. Böylelikle köşedeki kör noktaya veda ediyoruz. A / Kule bölgesinden köşedeki oyuncuları rahat bir şekilde temizleyebileceksiniz.

VALORANT yeni Split haritası

A / Ekranlar bölgesindeki popüler pusu noktasına duvar eklenmiş. Böylelikle A / Ekranlar‘dan çıkan kişinin de işi biraz kolaylaşmış oluyor. Aynı anda iki alanı kontrol etmektense tek bir tarafa rahat bir şekilde odaklanabilecek.

VALORANT yeni Split haritası

VALORANT‘ın 2.01 yaması ile değişen Split haritasına detaylıca göz attık. Split haritasına gelen değişikliklerin yanı sıra Jett, bu güncelleme ile zayıflıyor (hala çok güçlü). Jett için gelen bu zayıflama, Duman Bulutu’nun duman süresine etki ediyor. 7 saniye olan süre 4,5 saniye olarak kısaltıldı. Özellikle agresif takımlarda Kontrol Uzmanı‘na ihtiyaç duymadan Jett‘in bu yeteneğiyle kritik yerler kapatılabiliyordu.

2.01 yaması ile rakip takımdaki oyuncuları arkadaş ekleme seçeneği kaldırıldı. Bunun yanı sıra AFK kalan oyunculara verilen cezaların daha ciddi olması konusunda çeşitli çalışmalar yapılıyor. 2.01 yaması ile oyundaki tüm değişiklikleri VALORANT‘ın resmi internet sitesinde paylaşılan bu yazıdan inceleyebilirsiniz.

VALORANT oynuyor musunuz? Eğer oynuyorsanız Split haritasının bu değişiklikleri sizi nasıl etkileyecek? Siz, bu değişiklikler hakkında ne düşünüyorsunuz?
Abone ol
Bildir
guest
3 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Bunlar saldıran taraf için çok büyük avantajlar aslında ama bir dengesizliğe yol açar mi bilmem

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Yapram gibi olmuş

valorantçı
valorantçı
1 ay önce

valorant puanı hediye edebilecek var mı acaba rica etsem

" VALORANT yeni Split haritası ile tanışın konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere VALORANT yeni Split haritası ile tanışın ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda VALORANT yeni Split haritası ile tanışın ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 AliExpress'te ihracat nasıl yapılır? AliExpress'te ihracat nasıl yapılır?
  2. 2 20 TL'lik Platoon Pars Bluetooth Kulaklık incelemesi 20 TL'lik Platoon Pars Bluetooth Kulaklık incelemesi
  3. 3 Scratch Cup 2021'de miniklerin kod eğitimine katıldık Scratch Cup 2021'de miniklerin kod eğitimine katıldık
  4. 4 C4U akıllı güvenlik kamerası incelemesi! C4U akıllı güvenlik kamerası incelemesi!
  5. 5 Xiaomi Mi 10T Lite kutusundan çıkıyor! Xiaomi Mi 10T Lite kutusundan çıkıyor!
  6. 6 MSI Clutch GM41 Lightweight mouse inceleme MSI Clutch GM41 Lightweight mouse inceleme
  7. 7 11 yıllık HTC Desire HD ne durumda? 11 yıllık HTC Desire HD ne durumda?
  8. 8 9.000 TL'lik Vivo X51'i kutusundan çıkardık! 9.000 TL'lik Vivo X51'i kutusundan çıkardık!
  9. 9 2.850 TL’ye en iyi sistemi topladık, size hediye! 2.850 TL’ye en iyi sistemi topladık, size hediye!
  10. 10 Arzum Mixtech Multi Blender inceleme Arzum Mixtech Multi Blender inceleme