Okunma

Verileriniz Güvende


19 Şubat 2010 Cuma 14:30
Verileriniz Güvende

USB bellekler, bilgisayarlara işi olan herkesin olmazsa olmaz cihazları arasında yerlerini aldılar.

Bu cihazlar, boyutları nedeniyle taşınabilirlik konusunda sıkıntı yaşatmazken, öte yandan kolayca çalınıp kaybolabiliyorlar. Eğer USB belleğinizin içinde çok önemli ve gizli veriler saklıyorsanız, kaybolduğu zaman büyük bir sıkıntı yaşayabilirsiniz.

Dünyanın bu alandaki en önemli markalarından Corsair, bu sıkıntılara engel olabilecek bir ürün piyasaya sürdü. 8 GB kapasiteli Padlock 2 adı verilen yeni model iki farklı koruma yöntemi sunuyor.

Padlock 2’de iki kademeli güvenlik yöntemi yer alıyor

Dalgıçlara özel Corsair bellek

İki farklı yöntem

Bunların ilki, ürünün üzerindeki tuşlardan girebileceğiniz şifre. Bu şifreyi girmeden cihaz içindeki verilere ulaşmak mümkün değil.

İkinci güvenlik önlemi ise cihazın içeriğinde kullanılan 256-bit AES veri şifreleme tekniği. Bu teknik, günümüzde tüm dünyaca kabul edilen standart güvenlik prosedürlerinden biri.

:: İçinde sizin için çok önemli veri olan bir USB bellek kaybettiğiniz oldu mu?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Verileriniz Güvende”

  1. geceseytani dedi ki:

    olayı aştılar artık valla helal olsun

" Verileriniz Güvende konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Verileriniz Güvende ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Verileriniz Güvende ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "