Okunma

Vestel 6 ayrı ödülle dünyada ilk oldu!


18 Şubat 2018 Pazar 14:00
Vestel 6 ayrı ödülle dünyada ilk oldu!

Vestel dünyada bir ilki gerçekleştirerek 6 ayrı fabrikasında da Japon TPM ödülünü almayı başardı. İlk TPM ödülünü 2011 yılında alan şirket, bu yıl da süreklilik ödülünü aldı. 

Vestel, beyaz eşya ve televizyon alanında Avrupa’nın önde gelen üreticileri arasında yer alıyor. Ana faaliyetlerini Manisa’daki Vestel City’den yöneten firma, pek çok farklı şehirde fabrikalara sahip.

Vestel Japonya’dan 6 ayrı ödül aldı

Japon Fabrika Bakım Enstitüsü (JIPM-Japan Institute of Plant Maintenance) tarafından 2014 yılında ‘TPM (Toplam Üretken Bakım) Mükemmellik Ödülü’ne layık görülen Vestel Beyaz Eşya, bu yıl da ‘TPM Süreklilik Ödülü’nü kazandı.

Şirketin ödül alan Buzdolabı, Çamaşır Makinesi, Bulaşık Makinesi, Klima ve Termosifon, Pişirici Cihazlar, Derin Dondurucu fabrikalarının tamamı Manisa’daki merkezlerinde yer alıyor.

Amaç üretim verimliliğini arttırmak

İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan ödülle ilgili yaptığı açıklamada “Bir Japon uygulaması olan Toplam Üretken Yönetim faaliyetleri günümüzün en önemli yönetim sistemlerinden biri. Dördüncü sanayi devrimi olarak kabul edilen Endüstri 4.0 çağında hata payını sıfıra indirmek ve verimliliği artırmak çok kıymetli. Vestel Beyaz Eşya olarak 2011 yılından bu yana TPM faaliyetlerini yürütüyoruz. Bu sistem sayesinde çalışanlarımızın yaratıcılıklarını teşvik ederek üretime daha verimli katılımlarını sağlıyoruz. Üretim verimliliğinden, kayıpları en aza indirmeye, makina etkinliğini artırma çalışmalarından hat verimliliğini artırmaya, tüm iyileştirme çalışmalarını bütün ekibimiz birlikte düşünüyor ve uyguluyoruz. Bu çalışmalarımızın böylesine prestijli bir ödül kazanması bizi çok gururlandırıyor. Tüm çalışma arkadaşlarımı kutluyorum ve başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Telefon ve pil fabrikası açıldı

Venüs serisiyle birlikte akıllı telefon dünyasına adım atan Vestel, geçtiğimiz kasım ayında akıllı telefon üretimi için kurduğu yeni fabrikasının açılışını yaptı. 120 milyon avro yatırımla kurulan fabrika, Vestel’in söylediğine göre Avrupa’nın tek telefon üretim merkezi.

Vestel City içerisinde kurulan fabrikaya ek olarak, 600 milyon dolar yatırımla nikel kobalt fabrikası kuruldu. Yerli otomobilin pillerini üreteceği tahmin edilen fabrika, farklı tiplerde batarya hücreleri de üretecek.

::Yerli üreticinin aldığı ödüller ve yaptığı yatırımlar hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Vestel 6 ayrı ödülle dünyada ilk oldu! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Vestel 6 ayrı ödülle dünyada ilk oldu! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Vestel 6 ayrı ödülle dünyada ilk oldu! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "