Vestel ve Doğa Koleji’nden Akıllı Okul


30 Mayıs 2012 Çarşamba 15:30
Vestel ve Doğa Koleji’nden Akıllı Okul

Basın toplantısıyla duyurulan işbirliğinde özel eğitim kurumunun sınıfları Vestel akıllı tahtalarıyla donatılacak ve yeni kampüslerde Vestel teknoloji sınıfları kurulacak. İki kurumun Ar-Ge birimleri, eğitimde teknoloji kullanımının geliştirilmesi konusunda inovatif çözümler üzerine çalışacak.

Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Üyesi Özer Ekmekçiler “Teknolojinin eğitim alanını dönüştürdüğü, okulların son teknolojiye uygun bir konseptle yenilendiği bu akıllı okul projesine adım atmaktan büyük kıvanç duyuyoruz” diye konuşurken, Doğa Koleji CEO’su Uğur Gazanker, “Bu işbirliği, Vestel ve Doğa Koleji Ar-Ge birimlerini bir araya getirerek eğitimde teknolojinin kullanımı konusunda yeni ufuklara yelken açıyor” dedi.

Konuyla dair bilgi aldığımız Doğa Koleji Eğitim Teknolojileri Koordinatörü Göksel Kesim aşağıdaki video röportajda projenin gerçekleştirilen, devam eden ve yapılacak aşamalarından bahsetti.

Açıkladıklanan iş ortaklığı kapsamında, Doğa Koleji’nin yeni kampüslerinde tüm sınıflar Vestel akıllı tahtalarıyla donatılacak ve Vestel teknoloji sınıfları kurulacak. Vestel’in dijital bilgilendirme ekranları tüm katlarda ve sınıf girişlerinde yerini alacak. Ayrıca Vestel ve Doğa Koleji Ar-Ge birimleri, eğitimde teknoloji kullanımının geliştirilmesi konusunda inovatif çözümler geliştirecek.

:: Teknolojinin eğitim alanında kullanımı hakkındaki görüşlerinizi burada paylaşabilirsiniz.

 
yazarCem Sünbül

TV'de çeşitli kanal/programlarda sunuculuk yapan Cem, SDNtv'nin de ilk sunucusudur. Daha çok tüketici elektroniği, mobil ve kurumsal teknolojilere dair haberlere ağırlık veren Cem, uzun yıllardır görsel ve basılı teknoloji medyasında yer alan bir isim.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “Vestel ve Doğa Koleji’nden Akıllı Okul”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Bu videoda bahsedilen konular egitimde bir cigir acmis konulardir bu videoyu tekrar yayinlamanizi rica ediyorum

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  ziyaretçi1(en alttaki): Böyle bir teknoloji ilk defa kullanılıyorken içeriğin yoktan var olmasını beklemek zaten mantıksızlık olurdu herhalde değil mi? Eğitimlik bir durum yok, tahtaların kullanımı çok basit.

  ziyaretçi2: Hayır değiller. Doğa kolejleri/Vestel/Turkcell/Vodafone ürünü tahtalar bunlar. Aynı yazılımı diğer markalar içinde duyacağız.

  ziyaretçi4: Pardus olayını MEB kendi tahtalarında yapmaya çalıştı ancak TÜBİTAK Pardus’u bitirince proje ellerinde patladı. Keşke yetkililer sizin kadar milliyetçi olsaydı.

  ziyaretçi5: O tahtaların yazılımları Apple’a Hitachi’ye falan yaptırıldı, defalarca projeye baştan başladılar, her defasında bir eksik ve yanlış bulundu. Bu yüzden proje Türkiye’de kendi ekipleri tarafından tekrar ve baştan yazılmaya 2.5 yıl önce başlandı. Yenileri çok farklı. Ama donanım babında bir devrim gerekiyor. Yazılımda sıkıntı yok.

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  Akıllı tahta, tablet çok güzel de içerik yok. Kitapları tarayıp içerik olarak tablete yüklüyorlar. Oldu sana teknolojik sınıf.
  İkinci sorun öğretmenlere eğitim verilmedi MEB 6 saat eğitim verdi. O da aç kapa eğitimi. Aynı sorun özel okullarda var.

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  Adrese teslim ihale ürünü tahtalar değilmi bunlar?

 5. Ziyaretçi dedi ki:

  Şuanda VESTEL Digital Signage Ekranlarında artık kendi Linux işletim sistemlerimizi geliştirmeye başladık. 🙂

 6. Ziyaretçi dedi ki:

  Yerli sermayeyle yapılan bir akıllı tahtaya birde yerli girişimle işletim sistemi Pardus olan bir Akıllı tahta olsaydı bu ülkeye önemli bir katkısı olurdu.. Microsoft yazılılımlı windowslarla zaten paramızın çoğu dışarı akıyo keşke özel şirketler buna öncülük etse yerli bilgisayar yerli linux tabanlı işletim sistemi pardusla …:S

 7. Ziyaretçi dedi ki:

  Tamamen reklam amaçlı bir proje. Doğa Koleji’nin her kampüsünün her sınıfında akıllı tahta var zaten. Benim kolejimde de olduğu gibi.

" Vestel ve Doğa Koleji’nden Akıllı Okul konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Vestel ve Doğa Koleji’nden Akıllı Okul ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Vestel ve Doğa Koleji’nden Akıllı Okul ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik! iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik!
 2. 2 Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri! Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri!
 3. 3 iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik! iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik!
 4. 4 Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme
 5. 5 EBA için en iyi 5 tablet önerisi! EBA için en iyi 5 tablet önerisi!
 6. 6 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
 7. 7 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
 8. 8 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
 9. 9 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
 10. 10 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!