Okunma

Çift Çekirdekli Nano’da Neler Var?


31 Aralık 2008 Çarşamba 07:42
Çift Çekirdekli Nano’da Neler Var?

VIA, Intel’in çift çekirdekli Atom işlemcisine nispet, gönlüne de kısmet olsun diye çift çekirdekli Nano üzerindeki çalışmalarını hızlandırdı. Yeni Nano, çift çekirdeği aynı soket yapısında sunacak. Ayrıca bir tane de yenilenmiş bir tek çekirdekli işlemci gelecek. Elbette bunlar 2009’un ikinci yarısında gerçekleşecek. Bu sırada Intel, çift çekirdekli Atom için netbook vizesi verirse, VIA ve çok düşük voltajlı Intel işlemcileri kullanan yüksek taşınabilirliğe sahip dizüstü bilgisayarların üreticileri üzülebilir.

Birkaç Teknik Ayrıntı

Yeni Nano’da 128 KB birinci seviye, 1 MB ikinci seviye önbellek bulunacak. Ayrıca işlemci 65 nanometre üretim sürecinden çıkacağı için, Atom kadar kârlı olmayabilir. İşlemci aynı zamanda VIA’nın 1333 MHz‘lik kendisine özel bağlantı arabirimini kullanacak kuzey köprüsüne bağlanacak.

:: VIA, Atom’a haddini bildirebilir mi?

Bilgi için: VIA
yazarBerkin Bozdoğan

Hayatını kamera karşısında değişik hareketler yaparak ve oyun sunucularında balistik incelemelerle bulunarak geçiren Berkin SDN ekibinin başına yeni çoraplar örmek için geri döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Çift Çekirdekli Nano’da Neler Var? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Çift Çekirdekli Nano’da Neler Var? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Çift Çekirdekli Nano’da Neler Var? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "