Okunma

VIA, Nano İçin Platform Yapıyor


20 Aralık 2008 Cumartesi 01:01
VIA, Nano İçin Platform Yapıyor

VIA, eknonmik işlemcisi Nano için arayışlara girmiş durumda. BU arayışların bir sonucu olarak da kendisi tarafından üretilen bileşenleri bir araya getirmeyi tercih etmiş. Her ne kadar fazla ismi duyulmasa da S3 Chrome‘u ve buna bağlı VX800 yongasını içine alan yeni platform, Atom’a ciddi bir rakip olacağa benziyor. Tabii önemli bir fark var: VIA Nano’nun Trinity platformunda harici grafik DirectX 10.1 desteğiyle geliyor ve bu konuda Atom’u rakip bile görmüyor. Elbette ticari olarak ne kadar başarılı olur bilemiyoruz ama, VIA bu konuda da önemli bir satış grafiği yakalayamazsa, işlemci içini tekrar oturup düşünmeyi isteyebilir.

:: VIA Nano, Intel Atom’a ciddi bir rakip oluşturacak mı?

Bilgi için: VIA
yazarBerkin Bozdoğan

Hayatını kamera karşısında değişik hareketler yaparak ve oyun sunucularında balistik incelemelerle bulunarak geçiren Berkin SDN ekibinin başına yeni çoraplar örmek için geri döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" VIA, Nano İçin Platform Yapıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere VIA, Nano İçin Platform Yapıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda VIA, Nano İçin Platform Yapıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "