Okunma

Video Görüşmelerinizi Televizyondan Yapın


26 Şubat 2010 Cuma 08:00
Video Görüşmelerinizi Televizyondan Yapın

Samsung ve Skype, 2010 model Samsung LED 7000 ve 8000 serisi televizyonların Skype yazılımı yüklü olarak piyasaya sunulacağını ve bu sayede kullanıcıların söz konusu televizyonlar üzerinden görüntülü ve sesli görüşmeler yapabileceğini açıkladı.

Samsung’un 2010’un ilk yarısında, dünya çapında piyasaya sunacağı Skype yüklü televizyonlar, bugün itibariyle Kore’de satılmaya başlanacak.

Samsung’un Skype uyumlu televizyonlarının piyasaya sunulması, Skype’ın, görüntülü ve sesli arama hizmetlerini (televizyonlar dahil olmak üzere) internet bağlantılı cihazlar üzerinden sunma taahhüdünü destekliyor. Skype uyumlu televizyonlar, ilk olarak Ocak 2010’daki Uluslararası Tüketici Elektroniği Fuarı’nda tanıtılmıştı.

 

Sesli aramalarda, Skype’ın süper-genişbant ses kalitesi sağlayan SILK adlı ses kodlayıcısı kullanılacak.

 

 

Samsung LED 7000 ve 8000 serisi televizyonlar, Samsung’un ücretsiz olan ve seçkin çevrimiçi içeriğe erişim sağlayan [email protected] hizmetini de barındırıyor. Televizyonlarını internete bağlayan ve In Store Solutions (ISS) tarafından Samsung için üretilmiş olan FREETALK TV Kamerası’nı cihazlarına takan kullanıcılar, yüksek kalitede görüntülü ve sesli aramalar yapabilecekler

Kullanıcılar, televizyonlarının uzaktan kumandası aracılığıyla kendilerine ücretsiz Skype hesapları açabilecek, hesaplarına girebilecek ve televizyon ekranı üzerindeki basit bir Skype ara yüzü sayesinde yazılımı kullanabilecekler.

Skype kullanıcıları arasında sesli aramalar yapmak ücretsiz olduğu gibi, görüntülü aramalar da ücretsiz olacak. Skype kullanarak sabit hatları ve mobil telefonları aramak ise yine çok hesaplı olacak.

:: Skype teknolojisini oturma odasına taşımak ister miydiniz?

 
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Video Görüşmelerinizi Televizyondan Yapın konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Video Görüşmelerinizi Televizyondan Yapın ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Video Görüşmelerinizi Televizyondan Yapın ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "