Okunma

Video İletişiminde Yeni Dönem


29 Aralık 2008 Pazartesi 11:07
Video İletişiminde Yeni Dönem

Cisco, gerçekleştirdiği 2007 – 2012 Cisco Görüntü Ağ Endeksi araştırması sonucunda ortaya çıkan “2012 yılına kadar tüketici internet trafiğinin yüzde 90’ının video içeriği olacağı” öngörüsünden yola çıkarak geliştirdiği ve IP ağlarını yeni nesil video ile zengin medya uygulama ve servisleri için yeni bir platform haline getiren Medianet çözümlerini tanıttı.

Medianet Nasıl İşliyor?

Geleneksel IP ağlar ise interaktif ve eşzamanlı gereksinimler için yeterli gelişmişliğe sahip değil. Bu nedenle IP ağları üzerinden gönderilen medya uygulamalarının hedeflenen cihaza gidip gitmediği ya da nasıl bir kalitede ulaştığı öngörülemiyor. Medianet bu noktada sunduğu çözümlerle videoyu gönderilecek cihaza göre en iyi şekilde yeniden biçimlendiriyor. Bununla birlikte trafik durumunu kontrol ediyor ve uygun bir aktarım ile video ya da diğer zengin medya uygulamalarının gönderimini sağlıyor. Ağ üzerinde giden medyanın tipini de tanıyan Medianet, uygun bir şekilde medya içeriğinin gönderildiğine şüphe bırakmıyor.

:: Haber ile ilgili düşüncelerinizi forumda paylaşın.

Bilgi için: Cisco
yazarRuşen Göbel

Teknolojiye olan ilgisini ve bilgisini SDN okurlarıyla paylaşmaya hazır olan Ruşen, aynı zamanda sıkı bir iOS takipçisi.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Video İletişiminde Yeni Dönem konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Video İletişiminde Yeni Dönem ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Video İletişiminde Yeni Dönem ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "