Okunma

Video içerik pazarında yeni bir oyuncu: Walmart


18 Temmuz 2018 Çarşamba 23:59
Video içerik pazarında yeni bir oyuncu: Walmart

Video içerik servisleri çoktan TV’nin yerini almaya ve hayatımızın merkezine oturmaya başladı. Bu büyük pazarda Netflix ve Amazon’un hakimiyeti yakında sona erebilir. Disney sonrası şimdi de dünyanın en büyük perakendecisi Walmart bu pazara merhaba demenin hazırlığını yapıyor.

Video içerik pazarı gün geçtikçe büyüyor

Video servisi sağlamak Walmart için ilk değil. Şirketin hali hazırda Vudu adlı bir online dijital video mağazası bulunuyor. Ancak abonelik yoluyla içerik izletmek tabii ki şirket için ilk olacak. Perakende devi 8 $ aylık ücretli abonelikle kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

video

Netflix ve Amazon şirketin bu alandaki tek rakipleri değil. YouTube, AT&T, Dish ve Sony gibi rakiplerde Walmart‘ı bekliyor.  Perakende devinin nasıl bir içerik sunacağı henüz bilinmiyor. Şirket yetkilileri de bu konuda bir açıklama yapmaktan kaçınıyor.

Bu pazarda tüketicilerin zengin içerik arayışı gün geçtikçe artıyor. Özellikle Netflix sadece ABD’de değil dünya çapında da pazarı büyüttü. 2019 yılında bu pazarın daha da büyümesi bekleniyor. Bu büyüyen pasta, başka büyük firmalarında bu topa girmesine neden olacak gibi görünüyor.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Video içerik pazarında yeni bir oyuncu: Walmart konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Video içerik pazarında yeni bir oyuncu: Walmart ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Video içerik pazarında yeni bir oyuncu: Walmart ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "