Videoklip Çıkıyor, Hisseler Düşüyor


31 Mayıs 2012 Perşembe 08:43
Videoklip Çıkıyor, Hisseler Düşüyor

Kanadalı BlackBerry üreticisi RIM’in düşen hisse değerlerini toparlaması için büyük beklenti içinde olduğunu tahmin ettiğimiz BlackBerry 10 OS’un demo videosu olduğu iddia edilen klip Berry Review tarafından paylaşıldı.

BB QNX 2.0 Preview 1 adındaki klipte yer alan kullanıcı arayüzü görüntüleri BlackBerry World Conference’da sunulan resmi 10 OS tanıtımdaki görüntülerle tam olarak uyuşmuyor. 40 saniyeden oluşan BB10 görüntülerine sahip klip yine de RIM’e dair dikkat çekici bir bakış açısı ortaya koyuyor.

BlackBerry 10 bu yılın sonlarına doğru BlackBerry Colt 2 adını taşıması olası bir modelle piyasaya girecek. Ki bazıları RIM’in yılsonuna dek gücünü koruyabileceği konusunda son derece kötü bir resim çizen ilk çeyrek sonuçlarından ötürü şüpheli.

52 haftanın en düşük oranıyla borsada 10.01 dolara gerileyen kanadalı üretici bir zamanlar 140 dolar hisse değeri olan günlerini mumla arıyor. Bakalım bu yenilik RIM’in kısa vadede piyasaya tutunmasına yardımcı olabilecek mi?

:: BlackBerry 10 OS, RIM’in kurtulmasını sağlar mı?

 
yazarCem Sünbül

TV'de çeşitli kanal/programlarda sunuculuk yapan Cem, SDNtv'nin de ilk sunucusudur. Daha çok tüketici elektroniği, mobil ve kurumsal teknolojilere dair haberlere ağırlık veren Cem, uzun yıllardır görsel ve basılı teknoloji medyasında yer alan bir isim.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

10 yorum - “Videoklip Çıkıyor, Hisseler Düşüyor”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Uzun süre Blackberry Bold kullanmış birisi olarak söyleyebileceklerim;
  uzun yazışmalar ve uzun mailleşmeler için klavyesi mükemmeldir ve üstüne tanımam. Dışa verdiği sesin kalitesini henüz başka hiç bir telefonda duymadım. Bunların dışında internet ve mail hizmetleri için BIS adlı internet hizmetinin ekstra ücretli olması ve bu ayarların standart bir kullanıcı için karmaşık olması BB’yi kapalı bir kutu haline getirmiştir.
  Apple iphone ile çıkıp telefonu yeniden tanımlamadan önce Nokia olsun RIM olsun hiçbirisi telefonların kapasitelerini tam kullanmamızı sağlayacak uygulamalarla kullanıcı tarafında gelişmeler gösteremediler. Bu nedenle apple’nin yaptığı ilerici devrim sonrasında hantal kalan tüm firmalar her alanda değer kaybetmeye başladılar.
  Elimde hem Blackberry, hem android’li bir samsung hem de iphone var. Ancak kendimi daha özgür hissettirdiği için iphone’u kullanıyorum. Hiç bir markanın fanatiği de değilim. Sadece kullanıcı tarafına önem vereni tercih ediyorum.
  Bu bağlamda son söz olarak, Blackberry’nin sahibi RIM, telefonlarında BIS gibi saçmalıklardan kurtulup daha özgürlükçü bir politika izlemezse ve kullanıcı bazlı uygulamalarını (windows’un şu dönem yapmaya başladığı gibi) çok hızlı olarak geliştirmeye başlamazsa, şu anda 10 dolar olan hisse senetlerini 1-2 seneye kadar tuvalet kağıdı firmalarına devredip aramızdan ayrılır.

  Bu devirde telefon gibi kişisel bir cihazda özgürlükçü bir politika izlememek sadece akıntıya karşı kürek çekmek olur.

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  SDN OKURU demiş ki:
  Kullanmasini bilmeyene ve BIS/BES kullanmayana tabii rezalet gelir. Siz oyuncaklarinizla oynamaya devam edin.

  Sen BB kullanıyorsun. Akıllı telefon mu o? Ne işe yarıyor? Sene kaç?

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  saçma sapan aptal bi telefon

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  Tamam senin telefonun oyuncak değil iş adamısın(!), gurur duy kendinle.

 5. Ziyaretçi dedi ki:

  Kullanmasini bilmeyene ve BIS/BES kullanmayana tabii rezalet gelir. Siz oyuncaklarinizla oynamaya devam edin.

 6. Ziyaretçi dedi ki:

  Bis Bes gibi saçmalıklardan kurtulmadığı ve uygulamalara ağırlık vermediği sürece hisseleri daha çoookk deger kaybeder…!

 7. Ziyaretçi dedi ki:

  Bis Bes gibi saçmalıklardan kurtulmadığı ve uygulamalara ağırlık vermediği sürece hisseleri daha çoookk deger kaybeder…!

 8. Ziyaretçi dedi ki:

  rezalet telefon iyiki satmışım

 9. Ziyaretçi dedi ki:

  ya saçma sapan yorum yapma lù***** bugun Qklavyede lider bir firmadr ve kendine òzgü bir tarz oluştrmştr ve ck ilgi gòren bir ***** degeri düşüyor diye satlmadğı anlamna ***** değil 2-3 sene önce smartphone lideriydi fakat geçen sonbaharda yaşadğì talihsiz bir olay bu gerilemeye neden ***** çok karizmatik ve işletim sistemi stabil bir ***** 10 çok iş yapck çokkkk.

 10. Ziyaretçi dedi ki:

  takoz gibi kasa ve tuşlu model olduğu sürece blackbery gümler ince dokunmatik telefon yapmalı başka türlü işi zor

" Videoklip Çıkıyor, Hisseler Düşüyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Videoklip Çıkıyor, Hisseler Düşüyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Videoklip Çıkıyor, Hisseler Düşüyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
 2. 2 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
 3. 3 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
 4. 4 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
 5. 5 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
 6. 6 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
 7. 7 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
 8. 8 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?
 9. 9 Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme
 10. 10 Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik! Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik!