Okunma

Virüsler PC’lerden Sıkıldı!


24 Şubat 2010 Çarşamba 21:30
Virüsler PC’lerden Sıkıldı!

Teknoloji ve bilişim var oldukça virüslerin de modası hiçbir zaman geçmeyecek gibi gözüküyor. Fakat bu, virüslerin platform değiştirmeyeceği anlamına gelmiyor. Bunu neye dayanarak söylüyoruz? Kaspersky Laboratuarları‘na tabii ki.

Kaspersky Lab’in yaptığı çalışmalar, virüslerin geçen seneye oranla PC ortamlarında daha az etkili olduğunu gösteriyor. Virüs geliştiricilerinin ilgisi, PC‘lerden çok, mobil platforma kaymış durumda. Hızla gelişen mobil platform için artık daha gelişmiş virüslerle karşı karşıyayız gibi gözüküyor.

Mobil platformların dışında Mac ortamları için de tehditlerin arttığını tespit eden Kaspersky Lab, 2009 yılında toplam 15 milyon yeni zararlı yazılım tespit ettiklerini de açıkladı.

:: Mobil güvenliğe gereken önemi gösteriyor musunuz?
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Virüsler PC’lerden Sıkıldı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Virüsler PC’lerden Sıkıldı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Virüsler PC’lerden Sıkıldı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "