Efsane girişimler nasıl büyüdü? Yol haritası ne?


17 Kasım 2020 Salı 12:00
Efsane girişimler nasıl büyüdü? Yol haritası ne?

Geçtiğimiz yıl düzenlenen Visa İnovasyon Programı, bir yıl aradan sonra destek alacak olan 4 başarılı girişimi duyurdu. 1. dönem için toplam 125 fintech girişimi başvuru yaparken toplamda 5 girişim eğitim sürecine katılmaya hak kazanmıştı.

Visa İnovasyon Programı sona erdi

ShiftDelete.Net YouTube kanalında farklı içerikler ile karşınıza çıkmaya devam ediyoruz. Bu videomuzda, Visa işbirliği ile fintech girişimlerinin daha iyi yerlere gelmesini sağlayan bir program ile karşınızdayız.

Ülkemizde yer alan fintech girişimlerini destekleyen Visa, oluşturduğu inovasyon programı ile girişimcilerin sektörde daha iyi konuma gelmelerini sağlıyor. Finansal teknoloji alanında yeni girişimcilere destek vererek kartlı ödeme hacmini artırmayı hedefleyen Visa, ülkemizdeki dijital ödeme ekosisteminin de gelişimine katkıda bulunuyor.

1. dönem için toplamda 125 başvuru alan program, seçilen 5 fintech girişimi ile çalışmalarına devam etti. 6 aylık süre zarfında Hackquarters ekibi ile birlikte aynı ofisi paylaşarak ticarileşme ve müşteri geliştirme desteği alan girişimler, 15 yatırımcı buluşması gerçekleştirdi. Ayrıca 20’den fazla mentör ile 40 saatten fazla mentörlük hizmeti aldılar.

Visa ve Visa iş ortakları ile çalışma imkanı bulan girşimler, önemli finansal kuruluşlar tarafından sağlanan geri bildirim sayesinde hizmet kalitelerini artırdı.

2. dönem için yeni başvurular alınırken, 1. dönem girişimleri belirlenen hedeflere başarı ile ulaştı. Glocalzone adlı girişim iki finans kuruluşu ile ortak kart çıkartmak için çalışmalar yapıyor. Bir diğer girişim olan Kobaküs, açık bankacılık tabanlı yeni ürün ortaya koydu. Glocalzone ve Global Miles girişimleri Visa ile birlikte yurt dışına açıldı.

Yeni dönemde kurumsallaşmış şirketler de inovasyon programına katılmaya hak kazandı. İstediği ticari büyümeyi sağlayamayan ve hedeflerine henüz ulaşamamış kurumsal firmaların da başvuru yaptığı 2. dönem için toplam 4 fintech girişimi seçildi.
yazarYiğit Ali Demir

Siber güvenlik ve yazılım alanlarına ilgi duyan Yiğit Ali, geçtiğimiz yıl SDN ailesine katılarak okuyuculara faydalı içerikler oluşturuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Efsane girişimler nasıl büyüdü? Yol haritası ne? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Efsane girişimler nasıl büyüdü? Yol haritası ne? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Efsane girişimler nasıl büyüdü? Yol haritası ne? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video) AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video)
  2. 2 Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor! Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor!
  3. 3 SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi? SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi?
  4. 4 Redmi Note 9 Pro'ya Open Camera ile meydan okuduk! Redmi Note 9 Pro'ya Open Camera ile meydan okuduk!
  5. 5 PARDUS kullanan AFAD merkezini ziyaret ettik PARDUS kullanan AFAD merkezini ziyaret ettik
  6. 6 Samsung 980 PRO NVMe M.2 SSD incelemesi Samsung 980 PRO NVMe M.2 SSD incelemesi
  7. 7 Uygun fiyatlı C4U C1 Akıllı Saat inceleme Uygun fiyatlı C4U C1 Akıllı Saat inceleme
  8. 8 69 liraya YouTuber, Tiktoker, Instagramer yapan set! 69 liraya YouTuber, Tiktoker, Instagramer yapan set!
  9. 9 Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG
  10. 10 C4U kulaklık inceleme - Fiyat performansı sevdik! C4U kulaklık inceleme - Fiyat performansı sevdik!