Okunma

Vision Mercedes Simplex konsept aracı tanıtıldı


15 Eylül 2019 Pazar 13:00
Vision Mercedes Simplex konsept aracı tanıtıldı

Otomobil üreticileri tanıttıkları konsept araçlar ile göz kamaştırıyor. Mercedes hem konsept araç ile hem de çıkardığı yeni modeller ile kullanıcıların beğenisini kazanmaya devam ediyor. Şirket, Vision Mercedes Simplex adını verdiği yeni konsept aracı ile, ilk modern araba olarak ilan edilen 1901 yapımı aracını yeniden tasarladı.

Mercedes-Benz, Vision Mercedes Simplex adını verdiği konsept aracını tanıttı

Geçmişten geleceğe: Vision Mercedes Simplex

Konsept araç sürücü kabini ve burnunun tasarımı ile dikkat çekiyor. 118 yıl önce üretilmiş olan 1901 35 PS modelinin modernize edilmiş hali olan araç ile Mercedes markası her zaman lüks ve yenilikçi olduğunun mesajını veriyor. Mercedes tasarımcılarından Gorden Wagener “Vision Mercedes Simplex Mercedes-Benz marka özelliğinin dönüşümünü sembolize ediyor.” dedi. Monokok şasi üzerindeki dört bağımsız teker, modern gösterge paneli ve iki adet koltuk bulunduran aracın ön kısmı beyaz, arka kısmı ise siyah renge sahip. Orijinal tasarıma sadık kalınan konsept araç gelecekteki modellerin de habercisi olma niteliğini taşıyor.

Mühendislik bakımından da yenilenen Vision Mercedes Simplex modeli aerodinamik yapısı ile dikkat çekiyor. Ayrıca tekerlek tasarımları da aracın daha hafif olmasını sağlıyor. Ön ızgarasında Rose Gold rengi kullanılan modelde logo 3 boyutlu şekilde ekranda gösteriliyor. Mercedes yazısının da bulunduğu ekran akıllara gelecekte araçların bu şekilde olabileceğini getiriyor.

Konsol tasarımında motorlardan ve deniz araçlarından ilham alan marka tasarım dilini günümüze göre uyarlamış. Sürüş ekranı kullanıcı dostu bir tasarıma sahip. Ekran sürüş esnasında sadece gerekli olan bilgileri göstererek sürücünün dikkatini yola vermesini sağlamak üzere tasarlanmış.

Neredeyse her marka belirli aralıklarla konsept araç tanıtımı yapıyor ve gelecekteki araç tasarımları yavaş yavaş şekillenmeye başlıyor. Sizler de yorumlarda beğendiğiniz konsept araçları paylaşabilirsiniz.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “Vision Mercedes Simplex konsept aracı tanıtıldı”

 1. tmz.shn.552244 dedi ki:

  İlkel ama bir o kadar modern bir tasarım olmuş

 2. zkhryt040605 dedi ki:

  Bayağı bir ilginç konsept tasarımı

 3. zkhryt040605 dedi ki:

  Bayağı bir ilginç konsept tasarımı

 4. zynlgrl343531 dedi ki:

  Bu da geleceğe yönelik işlere baksayacağız

 5. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Gibisi fazla adamlar yeni nesil traktör yapmış

 6. yasin dedi ki:

  traktör gibi

 7. Anonim dedi ki:

  Mercedes <3

" Vision Mercedes Simplex konsept aracı tanıtıldı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Vision Mercedes Simplex konsept aracı tanıtıldı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Vision Mercedes Simplex konsept aracı tanıtıldı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "