Okunma

Vista Hala Sevilebilir


24 Temmuz 2009 Cuma 08:11
Vista Hala Sevilebilir

Microsoft‘un OEM bölümünün başkan yardımcısı Steve Guggenheimer, geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada Windows 7 piyasaya çıktıktan sonra insanların Vista için olan önyargılarınının ortadan kalkacağını iddia etti. Windows 7’yi gören insanların Vista’nın sahip olduğu güzel özelliklerin farkına varacağını söyleyen Guggenheimer, iki yıl içinde Vista’ya karşı gelişen önyargının tamamen ortadan kalkacağını belirtti.

Vista ilk piyasaya çıktığında sürücü uyumsuzlukları yüzünden birçok sorun yaşatmıştı. Bu durum da kullanıcıların Vista’nın adını kötüye çıkarmış ve o günden bu güne bu işletim sistemine herkes burun kıvırır olmuştu. Guggenheimer da ilk günlerde yaşanan olumsuzlukların farkında olduklarını fakat bunun Service Pack 1 ile ortadan kalktığını söyledi.

Vista kullanıcılarının XP kullananlara göre Windows 7′ye geçişte daha az zorluk çekeceğini belirten Guggenheimer, tüm önyargılara rağmen insanların Vista’yı hala sevebileceğini düşündüğünü söyledi.

:: Windows Vista sizce gerçekten de iddia edildiği kadar kötü bir işletim sistemi mi?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “Vista Hala Sevilebilir”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Vista kullanıcılarının XP kullananlara göre Windows 7’ye geçişte daha az zorluk çekeceğini belirten Guggenheimer, keşke o kişiyle konuşabilseydim. Xp den Win 7 ye alışmam sadece 15 dakika sürdü. Geçmem ise programlarım vs ile birlikte yaklaşık 8 saat. Vistayı ilk 30. saniyede sildiğimi belirtmek isterim sayın Guggenheimer.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Steve biladerim iki yıl içerisinde tabii ki Vista’ya olan tüm önyargı kalkacak 🙂 Vista mı kalır. Şu anda durum şu: Win 7’de misin? Hayır Xp’deyim. Ãœçüncü bir seçenek yok.
  İşiniz gücünüz kelime oyunu haa.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Kesinlikle hak veriyorum ve sonuna kadar vistanın arkasındayım.Steve Guggenheimer,in dediği gibi vista ilk çıktığında uyum sorunları vardı bunlar sp1 le büyük ölçüde ***** acı olansa vistanın IT sektöründe çalışanlar tarafından acımasızca eleş***** bunları xp nin arayüzüne alışmış tembel gelişime kapalı IT`ler olarak tanımlıyorum…

 4. SDN Okuru dedi ki:

  x64 vista kullanıyorum 7ye geçmeyecem taskbarını sevmedim 7nin vista güzel

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Böylelikle “Windows 7″nin “Mojave Prject” olduğunu yescillemiş oldular.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  windows 7 işletim sisteminde benim tespitlerim ise:(***** tv yi açınca donuyor….2:xp nin çalıştırdığı proları ve oyunları çalıştırmıyor….)(artıları..1:sürücü tanıması mükemmel ekran kartı eternet kartı ses kartı hepsini destekliyor…..2:çok hızlı açılıp kapanabiliyor….3:bazı oyunları mükemmel oynatıyor) ve en önemlisi masaüstündeki ses beni acayip uyuz ediyor bi türlü susturamadım

 7. SDN Okuru dedi ki:

  sevmeyiz !

" Vista Hala Sevilebilir konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Vista Hala Sevilebilir ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Vista Hala Sevilebilir ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "