Okunma

Vista’nın Hack’leri 2008’de!


30 Kasım 2007 Cuma 22:00
Vista’nın Hack’leri 2008’de!
Geçtiğimiz yıllarda Windows işletim sistemini vuran önemli solucanlardan olan MSBlast felâketini birçoğumuz hatırlıyordur. Aslında çok önce yayınlanan bir yamanın tersine mühendislik çalışmaları sonucu yamadığı açıkların incelenmesi ve bulunması sonrasında, basit ve küçük bir zararlı yazılım tüm dünyayı etkilemişti. Bazı yerlerde neredeyse internet durmuştu desek yalan olmaz. Benzer bir tehlike Windows Vista için de var.

2008 Daha Şenlikli Geçebilir

2008’de yayınlanacak olan birinci hizmet paketi (Service Pack 1) işleri daha eğlenceli bir hâle getirebilir. Çünkü benzer şekilde yamadığı açıklar değerlendirilen yamalar, bu bilgilerin köti şekilde kullanılmasına sebep olabilir. Tabii Windows XP’ye nazaran Windows Vista, güncelleştirmelerin yüklenilmesi konusunda doğuştan daha yetenekli.
Diğer taraftan kırılmış Windows Vista kullandığı için güncelleştirmeleri yapmayanlar veya sınırlı erişim sebebiyle servis paketini bekleyenlerin de olduğunu düşündüğümüzde, çıkabilecek bir olayın büyümesinin işten olmadığını düşünüyoruz. Siz siz olun, bu erken uyarımızı dikkate alın.

Yazan: Berkin Bozdoğan
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Vista’nın Hack’leri 2008’de!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  özgür platforma geçelim geçmesinede orda ne halt yiyecez ne program çalışıyo ne oyun ne başka bişey
  ondan sonra başkalarının tekeline girecez

 2. SDN Okuru dedi ki:

  bu microsoft’un bir taktiği, vistayı kusursuz bir şekilde çıkaramazmıydı, çıkarırdı elbette ama böyle güncellemeler, servis packlerle insanların aklında kalmayı hedefliyor ve reklamın iyisi kötüsü omaz diyor. bence buna aldanmayın ve microsoft tekelinden kurtulun, özgür bir platforma geçin, linux, bsd, unix, bu tarz işletim sistemleri kullanın.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  girişte anlatım bozukluğu var.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Pardus Linux kullanıyorum. Pardus’ta böyle sorunlar yok. Bu mesajı da Pardus’tan yazıyorum. size de tavsiye ederim.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  “Yeni hizmet paketinin gelmedi, çözdüğünden fazla sorun ***** bu cümleden yazan arkadaş bir şey anlamış mı?

" Vista’nın Hack’leri 2008’de! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Vista’nın Hack’leri 2008’de! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Vista’nın Hack’leri 2008’de! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "