Okunma

Visual Studio 2010


30 Eylül 2008 Salı 07:26
Visual Studio 2010

Microsoft‘un, yeni nesil yazılım geliştirme platformu Visual Studio 2010 ve .Net Framework 4.0 hakkında ilk bilgiler, resmi ağızdan yayınlanırken, bu ürünlerin ne zaman sunulacağı hakkında net tarihler verilmedi. Ağırlıklı olarak Visual Studio 2010 üzerinde çalışan Microsoft, yeni modelleme araçlarının yanı sıra çok fazla teknik bilgiye sahip olmayan yazılım geliştiricilerin de kolayca işlem yapabileceği yeni uygulamaları bu platformda paylaşacak.

:: Yazılım geliştirmek için kendinizi yeterli buluyor musunuz?

SDN http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

10 yorum - “Visual Studio 2010”

 1. Berat Yıldırım dedi ki:

  aynen öyle hangini ö***** adamklar soruyor bana bunu blyn mu bilmyrm..arkadasım bilcek fırsat yok ki teknoloji durmuyorrr..

 2. SDN Okuru dedi ki:

  sun java öğrenin baba. microsoftun kölesi olmayın

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Vallahi o bu değil de C ile bile hala çok güzel uygulamalar yapanlar ***** aslında kullandığın ide’nin hatta dilin bile o kadar önemi ***** olan dili ne kadar esnetebildiğin ve en kısa yoldan ne kadar kod yazabildiğ***** tam bu noktada .Net çıkıyor karşımıza. .Net çatısının en iyi özelliklerinden biriside uygulama üstüne uygulama geliştirmeyi kolaylaştırması

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Arkadaş yabancı dille karıştırdı anlaşılan bi kere öğren sonra yangel yat. Sürekli daha iyisi daha güzeli çıkıyor bunun nesi kötü anlamış değilim üstelik diğerleri ilerlerken microsoft yerinde duracak değilya. Hem henüz 2005 ten 2008’e geçmedin diye dövülen birine rastlamadım.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  hem adamlar bu sayede sürümden de kazanıyor,, kırılmaz cam bardak yapmaya çalışmanın ne anlamı var…

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Kesinlikle katılıyorum

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Bence hepiniz bilmeden saçmalamışsınız. ben bu işe 1.0 ile başladım ve şimdi 3.5 kullanıyorum.
  arkadaş yazmış ne zaman öğrencez peş peşe geliyor diye.
  arkadaşım peş peşe geliyorda eskisi çöpmü oluyor. eski özellikler yine mevcut sadece yeni özellikler ekleniyor. 1.0 da bir tek datalist doldurmak için 1 sayfa kod yazardık şimdi 3.5 da bu 3 satıra indi adamlar işimizi kolaylaştırmak için yeni sürümler çıkarıyor. sen öğrenceksen 3.5 yada 4.0 a geçmek zorunda değilsinki. başla 1.0 ile paşa paşa otur öğren

 8. SDN Okuru dedi ki:

  bende arkadaşa katılıyorum. Stabil çalışan bir tane program yok devamlı üstüne paket paket güncellemeler çıkarılıyor. Bence artık microsoft sapıttı. Güvenilir bir kurum olmaktan çıkıyor artık.

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Microsoftun ne yaptığını anlamak mümkün değil . vs 2003 bir ton hata doluydu , 2005 gelse dedik geldi , ne olduğunu anlayana kadar 2008 çıktı , 2008 de wpf , wcf , linq biton özellik geldi , ***** mvc diye bişi duyduk , framework e 3 yetmedi 3.5 çıktı , şimdi de 2010 , biri bana söylesin biz bunlardan hangisini ne zaman öğrenip program yazcaz ? komik oldu bu durum , habire versiyon çıkaracaklarına , bir tane adam gibi çalışan ide yazsınlar olmazmı yani ?

 10. SDN Okuru dedi ki:

  helal

" Visual Studio 2010 konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Visual Studio 2010 ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Visual Studio 2010 ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "