Okunma

Vodafone finansal sonuçlarını açıkladı


14 Kasım 2017 Salı 16:27
Vodafone finansal sonuçlarını açıkladı

Vodafone Türkiye, 2017 yılının ilk yarısına ait finansal sonuçlarını resmi olarak açıkladı. Açıklanan rakamlar, abone sayısı ve 4.5G kullanımı hakkında önemli sonuçlar içeriyor.

vodafone

Vodafone Türkiye finansal sonuçları açıklandı

2017 yılına ait 6 aylık dönem raporu içinde abone sayılarındaki değişimle alakalı rakamlar açıklandı. Geçen yılın 6 aylık dönemine göre 579 bin abone kazanımı toplam abone sayısı 23.2 milyona yükseldi Bu rakamın %49.3’lük kısmı olan 11.4 milyon abone ise faturalı hat kullanıyor. Şirketin 4.5G abone sayısı da 11 milyona ulaştı.

Türkiye genelinde 12 bini geçen 4.5G erişim noktasın sunan Vodafone Türkiye’nin en geniş kapsama alanına sahip operatör olma özelliği devam ediyor.

Vodafone Türkiye sabit genişbant servisinde de yükseliş elde etti. Geçtiğimiz yıl içinde yaşanan 158 bin abone artışı sonrasında toplam sabit genişbant abone sayısı 623 bine çıktı. Bu servislerden elde edilen gelirde de %33 artış yaşandı.

Şirket, 2017 yılının Nisan ve Eylül ayları arasını kapsayan 6 aylık finansal yarıyılda, 4.5 milyar TL gelire ulaştığını açıkladı. Bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla yaşan %20.4 artış ile Faiz, Amortisman ve Vergi Öncesi Kâr’ı (FAVÖK) kârı 1.3 milyar TL seviyesine ulaştı. Şirketin Faiz ve Vergi Öncesi Kâr’ı (FVÖK) ise %43,2 artış ile 531 milyon TL olarak açıkladı.
yazarKaan Arlı

İngilizce öğretmenliği mezunu olan Kaan Arlı, 2009 yılından bu yana bilişim sektöründe. Akıllı telefonlar, oyun konsolları, fotoğraf makineleri ve futbol, vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Vodafone finansal sonuçlarını açıkladı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Vodafone finansal sonuçlarını açıkladı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Vodafone finansal sonuçlarını açıkladı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "