Vodafone Widget Yarışması Sonlandı


01 Mayıs 2010 Cumartesi 05:50
Vodafone Widget Yarışması Sonlandı

Vodafone Türkiye’nin, mobil internet deneyimini hiç olmadığı kadar kolaylaştıran ürünü Webşın Opera Mini’nin 5.0 sürümü için 18 yaşını dolduran herkese açık olarak düzenlediği fırsatlarla dolu Widget Geliştirme Yarışması sonuçlandı.

Yarışmada birinciliği Kocaeli Üniversitesi’nden Gürel Yıldız, ikinciliği Osmangazi Üniversitesi’nden Bektaş Mesut Şıvgın, üçüncülüğü Süleyman Demirel Üniversitesi’nden Talha Erdemli aldı.

 

Vodafone’da Staj İmkanı

Transfer edilen verinin boyutunu %90’a kadar küçültülerek, cep telefonundan web sayfalarına erişimi hızlandıran ve internette gezinmek için kullanımı en kolay tarayıcı niteliğini taşıyan WEBŞIN Opera Mini üzerinde çalışacak Widget’ları geliştiren gençler başta Vodafone Türkiye’de staj olmak üzere çeşitli ödüllerin sahibi oldu.

4 Mart’ta başlayan yarışma WEBŞIN Opera Mini’nin yeni versiyonunda kullanılmak üzere geliştirilen çok sayıda Widget’ın farklı kriterler ışığında değerlendirildiği zorlu bir mücadeleye sahne oldu. Widget geliştirme yarışmasına Türkiye genelinde 75 farklı üniversiteden başvuru geldi.

 

Gençlerin geliştirdikleri Widget’lar www.simdiseninsiran.com adresi üzerinden yarıştı.

 

Vodafone’un genç yazılımcıları teknolojik yenilikçilik teşvik etmek, yeni fikirleri desteklemek ve hayata geçirme fırsatı sunmak için düzenlediği yarışmada, ilk üçe giren gençlere Vodafone Türkiye’de staj imkanı sağlandı.

Bunun yanı sıra finale kalan ilk 10 Widget’ı geliştiren tüm yarışmacılara Acer dizüstü bilgisayar, kısa listeye kalan diğer 10 Widget’ı geliştiren yarışmacılara ise Nokia N97 akıllı telefon hediye edildi.

 

İlk Üç Widget

Ön değerlendirme sonrasında bilişim ve iletişim dünyasının önde gelen isimlerinin yer aldığı jüri üyeleri tarafından belirlenen Widget’lar arasında üçüncü olan Döviz adlı Widget anlık döviz bilgilerini cep telefonunuza taşırken, ikinci sırayı alan Sine Seans Widget’ı ise Türkiye çapında tüm sinema salonlarındaki film ve seans bilgilerini cep telefonuna ışınlıyor.  

Birinciliği kazanan Gürel Yıldız’ın geliştirdiği Wordilator isimli Widget’ı ise İngilizce kelime dağarcığını geliştirmek isteyenlere yardımcı oluyor.

:: En sevdiğiniz Widget’ler hangisi?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Vodafone Widget Yarışması Sonlandı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Vodafone Widget Yarışması Sonlandı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Vodafone Widget Yarışması Sonlandı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme
  2. 2 Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk
  3. 3 Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor! Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor!
  4. 4 Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı! Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı!
  5. 5 Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk... Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk...
  6. 6 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık! 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık!
  7. 7 Online market alışverişi artık çok kolay! Online market alışverişi artık çok kolay!
  8. 8 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri! 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri!
  9. 9 Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık! Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık!
  10. 10 Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu? Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu?