Okunma

Volkswagen rekor para cezası ödeyecek!


14 Haziran 2018 Perşembe 22:00
Volkswagen rekor para cezası ödeyecek!

Geçtiğimiz sene yaşanan Emisyon skandalının ardından büyük mali kayıp yaşayan dev otomotiv markası Volkswagen‘a bir ekonomik darbe daha geldi! Almanya, Volkswagen‘ı ülke tarihinin rekor cezalarından birisine çarptırdı. 1 milyar avroluk ceza, Alman hükümeti tarafından da onaylandı. Bu nedenle Volkswagen rekor para cezası ödemekten kaçamayacak.

Dizel motorlu araçlarda yaptığı emisyon hileleri nedeniyle büyük geri çağırmalar yapan Volkswagen‘ın kabus dolu günleri bitmek bilmiyor. Yapılan bu hilenin ortaya çıkması, milyar dolarlar seviyesinde olan mali zararın yanı sıra marka imajına da negatif etkide de bulundu.

Volkswagen rekor para cezası için itirazda bulunmayacak!

volkswagen rekor para cezası sdn 2

Konuyla ilgili olarak Almanya‘dan gelen yeni bir ceza, Volkswagen için tam anlamıyla facia anlamına geliyor olabilir. Almanya tarihine geçecek cezanın tutarı tam 1 milyar avro olarak belirlendi!

Dünya otomotiv gündeminde büyük yankı uyandıran para cezasına, Volkswagen cephesinden de açıklama gecikmedi. Şirket yaptığı resmi açıklamada, cezayı yaptıkları inceleme sonucunda kabul ettiklerini ve herhangi bir itirazda bulunmayacaklarını açıkladı.

Yapılan açıklamada ayrıca, yaşanan bu skandalın tüm sorumluluğunun Volkswagen‘a ait olduğu ve cezanın ödenmesi için gerekli adımların atılacağı da eklendi. 2007 ile 2015 arasında üretilen otomobiller nedeniyle kesilen bu para cezasının miktarının, üretilen otomobil sayısıyla doğru orantılı olduğunu da belirtelim.
yazarMustafa Kemal Can

Bilgisayar mühendisliği okuyan Mustafa Kemal, çağımızın vazgeçilmezi haline gelen siber güvenliğe ilgi duyuyor. Kariyerini de bu yönde şekillendirmek isteyen Mustafa Kemal'in şimdiki durağı Shiftdelete.net.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Volkswagen rekor para cezası ödeyecek!”

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

    İtiraz etmiyorlarsa hükümetle anlaşmalı demekki

  2. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Cezayı ödeyince hava temizlenmişmi oluyor yani parsını verirse kirletsin vermezse kirletmesin para cezası yanında araçlarıda ya doğru emisyona ayarlamamlılar yada trafşkten men edip tüketiviye paralarını ödemeliler aksi halta sadece ayak yapmış olurlar

" Volkswagen rekor para cezası ödeyecek! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Volkswagen rekor para cezası ödeyecek! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Volkswagen rekor para cezası ödeyecek! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "