Okunma

Volvo 5G hamlesini açıkladı


15 Ocak 2020 Çarşamba 23:59
Volvo 5G hamlesini açıkladı

Otomobil üreticileri 5G teknolojisiyle ilgili yenilikler için atılım yapmaya başladı. Şirket, geçtiğimiz yıllarda Çinli Geely firmasının satılmıştı. Volvo 5G hamlesi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Volvo 5G hamlesi ile sürücüleri koruyacak

Şirket, 5G teknolojisiyle ilgili bir süredir çalıştığını ve bu konuda China Unicom ile anlaştığını açıkladı. Vehicle-to-everything (V2X) sayesinde sürücülerin daha konforlu ve güvenli sürüş deneyimi yaşayacağını belirten yetkililer, hızlı ve düşük gecikmeli internet teknolojisiyle bunu başaracaklarının altını çizdi.

Şirketler henüz ortaklık konusunda detaylı bir açıklamada bulunmadı. Sistem temel olarak altyapı çalışmaları veya herhangi bir trafik sıkışıklığını tespit ederek aracın hızını ve rotasını değiştirmesini sağlayacak. Ayrıca sistem kameralardan yararlanarak park yeri bulma konusunda da sürücüye yardımcı olacak.

Volvo 5G hamlesi sayesinde sürücüleri koruyacak

Nvidia DRIVE AGX Xavier kartlarını kullanarak geliştirilen SPA2 mimarisiyle 5G teknolojisini birleştirecek olan şirket, 2021 yılında Volvo XC90 modeliyle tanıtım yapmayı planlıyor. Daha sonra S90, XC40 ve XC60 modelleri için de bu özelliğin aktif edilmesi bekleniyor.

Volvo geçtiğimiz yıllarda Çin menşeili Geely firmasına satıldığından dolayı bu ortaklık Çin piyasası için büyük önem taşıyor. Araçlar piyasaya sürüldükten kısa süre sonra ABD ve Avrupa’da da satışa sunulması bekleniyor.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Volvo 5G hamlesini açıkladı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Volvo 5G hamlesini açıkladı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Volvo 5G hamlesini açıkladı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "