Volvo sürücülerine hız sınırı koydu!


20 Mayıs 2020 Çarşamba 16:39
Volvo sürücülerine hız sınırı koydu!

Otomobilde güvenlik denince akla gelen ilk marka olan Volvo, müşterilerinin daha güvenli yolculuklar yapabilmesini sağlamak için yeni bir karar aldı. Volvo, yeni üretilecek olan modellere hız sınırı koyuyor. Ağustos ayından itibaren satın alınan Volvo modelleri 180 km/s hızı aşamayacak.

Volvo hız sınırı kararı ile güvenliği maksimuma çıkarmayı hedefliyor!

Volvo, 2019 Mart ayından itibaren bu şekilde bir karar alacağını belirtiyordu. Resmi duyuru ise bugün yapıldı. Volvo’nun bu kararı almasındaki asıl amaç, Volvo sürücülerinin ve yolcularının güvenliğini maksimuma çıkarmak.

Alınan karar her ne kadar müşterilerinin yararına olsa da satın aldığınız bir otomobilden en iyi performansı beklemek en doğal hakkınız. Bunun için Volvo tarafında da tartışmalar sürüyor. Volvo, 180 km/s hız sınırının yanı sıra deneyimsiz veya genç sürücüler için de bir önlem daha aldı.

Yeni sistem ile Volvo, müşterilerine bir “bakım anahtarı” gönderecek. Bu anahtar 180 km/s hız sınırını daha da aşağı limitlere çekmeye yarıyor. Bu yöntemle deneyimsiz veya genç sürücülere bir kısıtlama daha gelmiş oluyor.

Volvo Cars güvenlik yöneticisi Malin Ekholm, yaptığı açıklamada “Bir otomobil üreticisinin trafik güvenliğini artırmaya yardımcı olma konusunda sorumlu olduğuna inanıyoruz. Hız sınırlama teknolojimiz ile insanların daha güvenli yolculuklar yapabilmelerini sağlayacağız. Bu sistem insanların hızın tehlikeli olduğunu düşünmelerine ve fark etmelerine yardımcı olurken, aynı zamanda deneyimsiz müşterilerimize ekstra rahatlık sağlar.” dedi.

Volvo Cars Türkiye Genel Müdürü ve Volvo Cars EMEA başkan yardımcısı Sabri Sözen yaptığı açıklamada “Volvo, geçtiğimiz yıl açıkladığı gibi 21 Mayıs’tan itibaren üreteceği bütün otomobillerde maksimum hızı 180 km/s ile sınırlandırıyor. Bu da Türkiye’ye Ağustos ayından itibaren gelecek oaln otomobillerde bu sınırın olacağını ortaya koyuyor.” dedi.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “Volvo sürücülerine hız sınırı koydu!”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Sahada Volvo almam

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  İnsanlara seçme hakkı verin isteyen kısıtlama getirsin isteyen getirmesin 180 modern bir araç için çok az

  1. Anonim dedi ki:

   Piste çıkıp yarışacak mısın? “180 çok az”mış… Otobanda hız limiti 120, hadi biraz hız yapmak istedin, 150 falan yaparsın, ama 180 bile çok! Aniden önüne bi araç sollama için çıksa, kaç canı tehlikeye atarsın bi düşün bakalım.

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Müşteri kaybederler.

 4. snr dedi ki:

  Buda demek oluyor ki megane 1 arabamla yeni model hicbir volvo beni geçemez alırım anahtarınızı mayklar

 5. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Yapacaktı zaten

" Volvo sürücülerine hız sınırı koydu! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Volvo sürücülerine hız sınırı koydu! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Volvo sürücülerine hız sınırı koydu! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "