Okunma

VR için Qualcomm’dan büyük hamle!


23 Mart 2018 Cuma 12:05
VR için Qualcomm’dan büyük hamle!

Qualcomm Technologies Inc., Oyun Geliştiricileri Konferansı’nda başa takılan kablosuz ve bağımsız bir sanal gerçeklik ekranı ve yeni yazılım geliştirme kitinden oluşan, Qualcomm Snapdragon 845 Mobil VR Platformu için üretilen yeni sanal gerçeklik geliştirme kitini duyurdu. Qualcomm’un bu yeni sanal gerçeklik geliştirme kiti, mobil sanal gerçeklik uygulamaları için tasarlandı.

Yeni VR başlığı hakkında konuşan Qualcomm Technologies Inc. Ürün Yönetimi Direktörü Hiren Bhinde şunları söyledi:

“Sanal gerçeklikte sürükleyici bir deneyim için içerik çok önemli. Biz de bu yüzden geliştiricilerin gerçekten sürükleyici deneyimler oluşturmalarına yardımcı olacak geliştirme kitleri aracılığıyla, yeni Snapdragon 845 Mobil Sanal Gerçeklik Platformu’na erişmelerini sağlayacağımız için çok heyecanlıyız.

Yeni Snapdragon 845 Sanal Gerçeklik Geliştirme Kiti’ni tasarlarken uygulama geliştiricilerini düşündük. Yeni kit, sanal gerçeklik içeriğini mobilde hizmete almak için optimize işlemlerinin sorunlarını hafifletmenin yanı sıra Snapdragon 845 Mobil Sanal Gerçeklik Platformu’nun inovasyon ve teknoloji geliştirmelerine daha kolay erişim sağlamak için tasarlandı.”

Sanal gerçeklik için Snapdragon 845 desteği

TechInside‘ın haberine göre, yeni Snapdragon 845 Sanal Gerçeklik Geliştirme Kiti, kapsayıcı ve bağımsız bir mobil platform olarak tasarlandı. Snapdragon’ın profil ve güç optimizasyon araçlarıyla desteklenen bu platform, böylece geliştirme işlemlerini basitleştiriyor ve VR uygulama geliştiricilerinin yeni sanal gerçeklik özelliklerine erişmesini sağlayarak, Snapdragon 845 Android cihazlarında sürükleyici mobil deneyimler yaratmalarına olanak tanıyor.

Sanal gerçeklik geliştiricilerinin ticari erişiminin geliştirilmesine ek olarak Qualcomm Technologies, bu yıl içinde Snapdragon 845 VR Geliştirme Kiti’nin, HTC Vive Wave VR Yazılım Geliştirme Kiti’ni de destekleyeceğini duyurdu. Kapsayıcı bir uygulama programlama arayüzü (API) dizisinden oluşan HTC Vive Wave VR Yazılım Geliştirme Kiti, geliştiricilerin çeşitli donanım sağlayıcılarına uygun, yüksek performanslı, Snapdragon’a göre optimize edilmiş içerikler oluşturmalarına ve çoklu orijinal ürün üreticili (multi-OEM) Viveport uygulama mağazası aracılığıyla, geleceğin HTC Vive destekli ürünlerindeki uygulamalardan kazanç sağlatacak bir yol oluşturulmasına yardımcı olacak şekilde tasarlandı.

Snapdragon 845 Sanal Gerçeklik Geliştirme Kiti’nin HMD donanımının ve eşlikçi yazılım geliştirme kitinin 2018’in ikinci çeyreğinde piyasaya sürülmesi bekleniyor.
yazarEmin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" VR için Qualcomm’dan büyük hamle! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere VR için Qualcomm’dan büyük hamle! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda VR için Qualcomm’dan büyük hamle! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "