Okunma

VW’den Dijital Özgürlük!


24 Aralık 2011 Cumartesi 15:00
VW’den Dijital Özgürlük!

Volkswagen, mesai saatlerinden sonra Blackberry‘ler üzerinden e-posta iletişimini kesti. Bu uygulamanın sadece otomotiv endüstrisiyle sınırlı kalmayıp diğer sektörlere de uzanması beklenmekte.

Yeni uygulamaya göre VW‘de, sadece mesai saati başlamasından yarım saat önce ve mesai bittikten yarım saat sonraki zaman aralığı içerisinde e-posta trafiğine izin verilecek. Normal çağrılara ise herhangi bir kısıtlama yok. Yani çalışanlar yine de bir acil durum olduğunda aranıp ulaşılabilecek.

Bildiğiniz üzere artık bulunduğumuz dijital çağda e-posta her ne kadar faydalı bir araç olsa da, büyük firmaların dağıttığı Blackberry‘ler günün her saati çalışanlar arasında bir e-posta trafiği oluşturuyor. Mesai saati dışında da işle ilgili bir çok e-posta alışverişi yüzünden, ne zaman çalışacağınız, ne zaman dinleneceğiniz iyice birbirine karışmakta.

Bu uygulama ile VW, çalışanlarını dijital prangalardan kurtararak örnek bir davranış sergilemiş diyebiliriz. VW’den Heinz-Joachim Thust’ın yaptığı açıklamaya göre yeni e-posta uygulaması çalışanlar arasında da fazlasıyla pozitif olarak karşılanmış.


::Uygulamayı nasıl buldunuz?
yazarCem Şahin

Eline geçen her şeyi inceleme potansiyeline sahip olan yazar, bilgisayar donanımları ve yazılımlarının ardından otomobillere de el atmak üzere.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" VW’den Dijital Özgürlük! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere VW’den Dijital Özgürlük! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda VW’den Dijital Özgürlük! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "