Okunma

İşte WikiLeaks Fedaileri


12 Aralık 2010 Pazar 20:30
İşte WikiLeaks Fedaileri

Yayınladığı gizli belgelerle bir anda dünyanın gündemini değiştiren WikiLeaks, bu hareketiyle birçok insana da ilham kaynağı oldu.

Geçtiğimiz hafta içerisinde sitenin kurucusu Julian Assange’ın tecavüz suçlamasından dolayı yargı önüne çıkmasıyla başlayan kriz süreci yeni bir grubun oluşmasını sağladı.

 

 

Eylemleri Filmleri Aratmayacak

Assange‘ın serbest bırakılmasını isteyen kişilerin oluşturduğu grup kendilerine bir isim de seçti. Bundan sonra LeakSpin olarak anılacak olan grup, sanal ve gerçek eylemlerle Assange’ın mahkumiyetini protesto edecek.

V For Vendetta ve 1984 filmlerindekine benzer eylemler yapacaklarını söyleyen LeakSpin, gönüllü halktan oluşacak. İnsanların devletlerden korkmamasını ve WikiLeaks efsanesinin sürmesini isteyen grup forum ve sosyal ağlarda fikirlerini yaymaya başladı.

:: LeakSpin hareketine destek verecek misiniz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" İşte WikiLeaks Fedaileri konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İşte WikiLeaks Fedaileri ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İşte WikiLeaks Fedaileri ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "