Okunma

Walkman iPod’u Geçti


04 Eylül 2009 Cuma 07:27
Walkman iPod’u Geçti

Sony Walkman modelleri, Japonya’da dört yıldan beridir pazarın bir numarası olan iPod’u geçmeyi başardı. BCN adlı bir araştırma şirketinin yayınladığı raporda toplam pazar payında Sony Walkman %43′lük dilimle liderliği eline geçirdi. Haftalık olarak yayınlanan raporda, 30 Ağustos günü sona eren hafta içerisinde satılan MP3 çalarların %43′ünün Sony Walkman olduğu belirtiliyor. iPod ise %42.1′lik bir payla ikinci sırada.

Sony Walkman NW-E042

iPod’lar pazar payında ikinci sıraya düşseler de en çok satılan ürün hala bir iPod modeli. Söz konusu hafta içinde en satılan model %21.7′lik payla iPod NANO 8GB oldu. Sony Walkman modelleri tek başlarına bu modele yaklaşamalarına rağmen toplamda iPod’ların önüne geçebiliyorlar. En çok satan Walkman modeli ise NW-E042 olmuş.

iPod NANO 4th Gen.

iPod satışlarının gerilemesinin en büyük sebebi olarak insanların bunun yerine iPhone’u tercih etmeleri olarak gösteriliyor. iPhone’ların iPod’un yaptığı her şeyi ve daha fazlasını yapabilmesi nedeniyle insanlar yüksek fiyatlara iPod almayı tercih etmiyorlar. Sadece müzik dinlemek isteyenler ise daha basit modellere yöneliyorlar.

:: iPod’un dönemi kapandı mı?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Walkman iPod’u Geçti”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    bu olumlu bir gelişme rekabet güzel şey ancak teknoloji olarak sony e güvenim tam helede ses-görüntü ürünlerinde kaçınız sony den iyi ses veren mp3 çalar var diyebilir bir araştırması vardı bilgisayara bağlayıp aynı mp3 leri kalite testi yaptılar sony açık ara öndeydi modeli hatırlamıorm ama iki markanında en iyi modeliydi veya televizyonda bravia serisinin üstüne tanıyan ?

" Walkman iPod’u Geçti konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Walkman iPod’u Geçti ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Walkman iPod’u Geçti ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "