Okunma

WanTTed Genç Yetenek Programı Başlıyor


28 Şubat 2014 Cuma 09:05
WanTTed Genç Yetenek Programı Başlıyor

Katılımcılara Türk Telekom bünyesinde iş ve staj imkanı sağlanan program, bu yıl sinema konsepti ile gerçekleştirilecek. Türk Telekom açıklamasına göre şirket, WanTTed ile telekomünikasyon sektöründe kariyer yapmak isteyen gençlerin potansiyellerini ortaya çıkarmayı hedefliyor.

Bu bağlamda katılımcılara staj ve iş imkanı sunacak olan şirket, başarılı gençleri Harvard Üniversitesi‘nde düzenlenen seminerlere de göndererek ödüllendirecek. Öğrenciler programa 3 Mart – 4 Nisan 2014 tarihleri arasında İTÜ, Boğaziçi, Bilkent, ODTÜ ve Dokuz Eylül üniversitelerinde düzenlenecek “WanTTed 2014” tanıtım günleri sırasında başvurabilecek.

Beş üniversitede düzenlenecek olan tanıtım günleri dışında Anadolu‘daki 10 üniversitede de tanıtım ve duyuru amaçlı çalışmalar yapılacak. Üniversitelerin tüm bölümlerinin son sınıf ve yüksek lisans öğrencileri ile yeni mezunların katılımına açık olan programa ayrıca buraya tıklanılarak da üzerinden de başvuruda bulunabilecek.

– Gençler beş farklı kariyer fragmanından birini belirleyecek

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen WanTTed etkinliği bundan sonra her yıl değişen bir konsept yerine sabit olan ama içeriği değişen sinema konsepti ile gerçekleştirilecek.

Bu temadan hareketle etkinliğin sloganı, “WanTTed Hayatının Filmi. Produced & Released by Türk Telekom. Kendi kariyer filminde başrol oynamak isteyen başarılı gençler aranıyor” olarak belirlendi.

Sinema konsepti çerçevesinde düzenlenecek etkinlikler ve uygulamalar sayesinde öğrenciler, WanTTed programına dahil edilecek. İlk olarak öğrencilerin kendini Türk Telekom’da hayal edip, kendi kariyer filmini yaşamasını sağlayacak WanTTed Sinema Balonu kurgusu hayata geçirilecek.

Diğer detaylar sonraki sayfada…

Kampüs zamanı

Kampüste WanTTed Sinema Balonu alanına gelen gençler, entegre kioska Facebook hesapları ile giriş yapabilecek.

Gençler, burada soruları yanıtlayarak kendileri için hazırlanan beş farklı kariyer fragmanından birini belirleyecek. WanTTed Sinema Balonu tecrübesini ve fragmanı sosyal medyada da paylaşabilecek gençler, Sinema Balonu çıkışında ise WanTTed başvurusu yapabilecek.

Gençler, Sinema Balonu içinde izledikleri fragmanların devamı için 15 gün önceden duyurulmuş bir salonda, Ceyhun Yılmaz’ın sunumu ile izleyebilecekleri oturumlara davet edilecek. Gençler “Facebook/Wanttedcomtr” ve “Twitter/Wantted” üzerinden yarışmaya başvurabilecek.

WanTTed 2014 tanıtım günleri 3-6 Mart tarihleri arasında İstanbul Teknik Üniversitesi’nde, 7-12 Mart arasında Boğaziçi Üniversitesi’nde, 18-21 Mart’ta Bilkent Üniversitesi’nde, 25-28 Mart’ta Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde, 1-4 Nisan 2014’te de Dokuz Eylül Üniversitesi’nde yapılacak.

:: Ülkemizde teknoloji alanında gençlere yönelik etkinlikler hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce yeterli düzeyde mi?
yazarFerhat Verdi

Gazetecilik mezunu; tüketici elektroniği ve fotoğraf odaklı çok sayıda dergide editörlük yaptı. Mobil işletim sistemlerine, müzik ve tasarıma yoğun ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" WanTTed Genç Yetenek Programı Başlıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere WanTTed Genç Yetenek Programı Başlıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda WanTTed Genç Yetenek Programı Başlıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "