Okunma

WatchOS 6 ile her uygulama silinebilecek


03 Temmuz 2019 Çarşamba 12:00
WatchOS 6 ile her uygulama silinebilecek

Apple Watch sahiplerinin cihazlarından kaldıramadığı önyüklü uygulamalar, pek çok kişiyi rahatsız etmekteydi. Apple’ın sunduğu yeni WatchOS 6 beta 3 güncellemesi ile birlikte cihazda bulunan önyüklü uygulamalar kaldırılabilecek.

WatchOS 6 güncellemesi ile önyüklü uygulamalar kaldırılabilecek!

Apple tarafından yayınlanan WatchOS 6 beta 3 güncellemesini cihazlarına kuran bazı kişiler, ilginç bir detayla karşılaştı. Kullanıcılar daha önce akıllı saatlerinden kaldıramadıkları bazı önyüklü uygulamaları, yeni güncelleme ile birlikte kaldırabildiklerini fark ettiler. Bu sayede Apple Watch sahipleri, artık kullanmadıkları uygulamaları cihazlarında tutmamış olacaklar.

Geçtiğimiz ay rapor edilen bu gelişme, beta 2 sürümünde aktif edilmemişti. Ancak birkaç saat önce yayınlanan beta 3 sürümü ile birlikte kullanıma açıldığı görülüyor.

Beta 3 güncellemesi ile pek çok önyüklü uygulamayı kaldırmak mümkün olsa da, halen önyüklü uygulamaların hepsini kaldırmak mümkün değil. Bu sürümde kamera, zamanlayıcı, kronometre, alarm gibi uygulamalar da dahil olmak üzere toplam 11 uygulama silinebilmekte. Bununla birlikte uygulamaların akıllı saat üzerinden silinebildiğini ve istendiği taktirde bu uygulamaları App Store üzerinden tekrar yükleyebileceğinizi belirtelim.

Bütün önyüklü uygulamaların kaldırılmasının WatchOS 6’nın herkese açık sürümüyle aktif hale geleceği düşünülüyor. Peki siz yeni güncelleme hakkında ne düşünüyorsunuz? Önyüklü uygulamaların arasında kaldırmak istediğiniz şeyler bulunuyor mu?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “WatchOS 6 ile her uygulama silinebilecek”

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Apple watch siri ne zaman konuşacak arkadaş ondan haber versinler. Apple türkiye neden hala bir cevap vermiyor anlamıyorum.

  2. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Çok güzel

  3. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Süper

" WatchOS 6 ile her uygulama silinebilecek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere WatchOS 6 ile her uygulama silinebilecek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda WatchOS 6 ile her uygulama silinebilecek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "