Yeni watchOS 7 tanıtıldı! İşte özellikleri!


22 Haziran 2020 Pazartesi 20:59
Yeni watchOS 7 tanıtıldı! İşte özellikleri!

Apple, yeni akıllı saat işletim sistemi watchOS 7 sürümünü WWDC 2020 kapsamında resmi olarak duyurudu. Böylece watchOS 7 özellikleri de en sonunda netleşmiş oldu. Açıklanan yenilikler arasında, kullanıcı deneyimini artıracak detaylar dikkatleri üzerine topluyor.

Yeni watchOS 7 özellikleri

Apple, yeni akıllı saat işletim sistemi sürümünde birçok konuda yeni çalışmalar gerçekleştirmiş. Yeni uygulamalar ve uzun süredir beklenen özellikler, yeni güncelleme ile birliktek kullanıcılara ulaştırılacak. İlk olarak yeni saat kadranları ile başlamak gerekiyor.

Yeni saat kadranları

Apple, her güncellemede olduğu gibi watchOS 7 ile birlikte de yeni kadranlar getriyor. En büyük yeniliklerden biri de özelleştirme konusunda oluyor. Kadran paylaşma özelliği ile artık kullanıcılar, kendi özelleştirdikleri kadran tasarımlarını başkaları ile paylaşabilecekler.

watchOS 7 özellikleri

Bu noktada sosyal medya üzerinden paylaşma seçeneği de olduğunu belirtmek gerekiyor. Kadrana eklenecek uygulama bölümleri için de yeni kısayol seçimleri eklenmiş durumda.

Nitekim yeni watchOS 7 özellikleri arasında ilk olarak, kadranlar kendini göstermiş oldu.

Haritalar’a bisiklet desteği

Apple, yeni güncelleme ile birlikte Haritalar uygulamasına bisiklet ile ulaşım seçeneği getiriyor. watchOS ile birlikte bisiklet ile harita üzerinen yol tarifi istenebilecek. Destekli modellerde de tarif, doğrudan saat üzerinden yapılabilecek.

Yeni Fitness uygulaması

Apple, yeni Fitness uygulamasını kullanıma sunuyor. Yeni uygulama kapsamında birçok farklı spor tanımlamasına ek olarak, yeni dans seçeneği bulunuyor. Artık Apple Watch, çeşitli spor dallarına ek olarak dans tanımlaması da yapabilecek.

watchOS 7 özellikleri kapsamında Aktivite uygulaması isim değiştirerek, Fitness uygulaması haline geliyor.

Yeni uyku takibi uygulaması

Apple’dan uzun süredir talep edilen uyku takibi özelliği, yeni uygulama ile mümkün hale gelmiş durumda. Sadece uygu takibi değil, uyku planlama yapıldığına da dikkat çekiliyor. Uzun süreli kullanımlarda rutin oluşturma konusunda öne çıkacak yapıya sahip gibi görünüyor.

Nitekim uzun süredir beklenen uyku takibi, watchOS 7 özellikleri arasında yer almaya başlamış oldu.

El yıkama takibi

watchOS 7 özellikleri arasında en çok dikkat çeken bir başka yenilik, pandemi dönemi için özel hazırlanmış gibi görünen el yıkama takibi oldu. Apple tarafından yapılan açıklamaya göre artık Apple Watch, el yıkandığını otomatik olarak algılayabilecek.

Sadece algılamakla kalmayıp, ne kadar süre daha el yıkamaya devam edilmesi gerektiğini saat üzerinde çıkan sayaç ile kullanıcıya gösteriyor olacak.

Bunların dışında Apple, yeni watchOS ile birlikte bir önceki sürümde kullanıma sunduğu ortam ses yüksekliği ölçümünü geliştiriyor. Yapılan açıklamaya göre artık ortam ses ölçümü, kulaklık bildirimlerinde de bulunabilecek.
yazarEren Ertem

1997 yılında ilk bilgisayarı ile içine girdiği teknoloji dünyasına, Elektrik-Elektronik Mühendisliği ile devam ediyor. Ayrıca Bilim ve Teknoloji ile ilgili araştırma yapmak ve makaleler hazırlamak, başlıca uğraşları arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
4 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
6 ay önce

apple watchdan baska saat alanin kafasi yoktur saatte lider

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
6 ay önce

Hangi konuda lider açar mısın biraz??
Ben huaweyi watch gt2 kullanıyorum neredeyse 3 hafta şarz gidiyor apple şarz konusunu geliştirmediği sürece bir adım öne geçemez

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
5 ay önce

Demekki arkaplanda okadar detaylı çalışan bir arabirim varki 2,5 gün gidiyor apple watch’un şarjı.Malzeme kalitesi olarak zaten hiç bir saat yanına yaklaş***** sensör kısmına baktığımda oradaki işçilik ve malzeme kalitesi maalesef vasatın bile altında.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
6 ay önce

Ahh param olsa da alsam

" Yeni watchOS 7 tanıtıldı! İşte özellikleri! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yeni watchOS 7 tanıtıldı! İşte özellikleri! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yeni watchOS 7 tanıtıldı! İşte özellikleri! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik
  2. 2 SDN ofisi parayı ne yapıyor? SDN ofisi parayı ne yapıyor?
  3. 3 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!
  4. 4 Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti
  5. 5 Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi
  6. 6 300x zoom ile telefona yakından baktık! 300x zoom ile telefona yakından baktık!
  7. 7 A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik! A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik!
  8. 8 İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık
  9. 9 MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi
  10. 10 Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik