Okunma

Web Apps ile Her Yerden Ulaşın


13 Aralık 2010 Pazartesi 11:48
Web Apps ile Her Yerden Ulaşın

Türkçe dil desteği ile gelen uygulama, Office programlarında hazırlanan dokümanları web üzerinden görüntüleyip, düzenleme imkanı sunuyor. Aynı zamanda kullanıcılar World, Excel ve PowerPoint belgelerine, 25 GB’lık ücretsiz depolama alanı sunan Windows Live SkyDrive ve e-posta servisi Hotmail üzerinden de erişebiliyor.

Böylece Türkiye’deki 25 milyon Hotmail kullanıcısı, bu uygulama ile Office dosyalarına e-posta hesapları üzerinden ulaşıp, düzenleyebiliyor (Microsoft Lync Sistemini Tanıttı).  

 

 

Web Apps hakkında daha fazla bilgi için  adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

 

Microsoft Office programı yüklü olmayan bilgisayarlar üzerinden de Office Web Apps’e erişebilmek için sadece tarayıcı ve internet bağlantısı yeterli oluyor.

Microsoft Internet Explorer’ın yanı sıra diğer internet tarayıcıları tarafından da desteklenen uygulama sayesinde birden çok kullanıcı aynı dokümanı hem PC hem de web üzerinde, içerik ve format kaybı olmadan düzenleyebiliyor. Örneğin öğrenciler tek bir ödev üzerinde aynı anda birlikte çalışabiliyor ve üzerinde not alıp birbirleriyle paylaşabiliyorlar.

Skydrive hizmeti sayesinde ise verimlilik odaklı küçük işletmeler de birbirleri ile belgelerini kolaylıkla paylaşıp tek bir doküman üzerinde ortak çalışmalar yürütebiliyor.

Diğer taraftan kullanıcılar bu uygulama ile Office belgelerini direkt olarak Facebook içerisinde de görebiliyor. Bu sayede kullanıcılar farklı aygıtlar, ağlar ve platformlar üzerinden bilgiye daha kolay ulaşıp, paylaşabiliyor.

:: WebApps ile ilgili olan deneyimlerinizi bizimle paylaşın.
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Web Apps ile Her Yerden Ulaşın konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Web Apps ile Her Yerden Ulaşın ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Web Apps ile Her Yerden Ulaşın ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "