Okunma

WeFi Symbian Güncellendi!


28 Nisan 2009 Salı 12:25
WeFi Symbian Güncellendi!

 Akıllı telefonların artık neredeyse tamamında kablosuz alıcı bulunuyor. Ülkemizde de hızla yayılan kablosuz ağlar sayesinde, bu desteği sağlayan akıllı telefonlar daha çok tercih edilir oldu. Symbian destekli yeni nesil cihazların bir çoğunda bulunan Wi-Fi alıcıları üçüncü şahıs yazılım geliştiricileri için de yeni bir genişleme imkanı sağlamış oldu.


Daha kolay yönetilen bir kablosuz erişim

Symbian os9 sisteminin gömülü bir kablosuz yöneticisi olsa da, wi-fi noktalarını aktif şekilde kullanan mobil kullanıcılar için zaman zaman yetersiz kalabiliyor. We-Fi’nin yola çıkış gayesi ve başarılı olması ise tam bu noktada başlıyor.

Symbian için geliştirilmiş kablosuz ağ yöneticisi olarak nitelendirebileceğimiz we-fi, gelişmiş özellikleriyle kullanıcılarını cezp ediyor.  Gelişmiş WEP/WPA şifre yöneticisi, Symbian arayüzüne entegre çalışabilmesi, önceden tanımlı en güçlü sinyale sahip ağa otomatik olarak bağlanması gibi gelişmiş araçlara sahip.


Şifresiz ağları haber veren uygulama

Uygulamanın dikkat çeken birkaç yeteneği daha var ki her biri tek başına bile yüklemeniz için gerekçe olabiliyor. Önceden tanımlı yahut ücretsiz bir ağın kapsama alanına girildiğinde şebeke tabanlı interneti otomatik olarak kesebilme, daha iyi bir ağa bağlanabilme, bulunan şifresiz ağları haber verebilme ilk anda akla gelen çarpıcı özellikler arasında yer alıyor. Nokia N82 ile denediğimiz uygulamayı ücretsiz olarak buradan indirebilirsiniz.

:: Mobil cihazınızda kablosuz interneti aktif olarak kullanıyor musunuz?


Ahmet Gözütok (Forum: alabula)
yazarCem Sünbül

TV'de çeşitli kanal/programlarda sunuculuk yapan Cem, SDNtv'nin de ilk sunucusudur. Daha çok tüketici elektroniği, mobil ve kurumsal teknolojilere dair haberlere ağırlık veren Cem, uzun yıllardır görsel ve basılı teknoloji medyasında yer alan bir isim.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" WeFi Symbian Güncellendi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere WeFi Symbian Güncellendi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda WeFi Symbian Güncellendi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "