Okunma

Western Digital RE4 2 TB İnceleme


10 Kasım 2009 Salı 08:30
Western Digital RE4 2 TB İnceleme

İnternet’in yaygınlaşıp, insanların dosya paylaşımını keşfetmesiyle birlikte artık çoğu insan film, müzik ve oyun arşivleri toplamaya başladı. Görüntü ve ses kalitesinin giderek artması, grafik teknolojisinin de ilerlemesiyle artık dosyaların boyutları çok fazla büyümeye başladı. Bundan yaklaşık 10 sene önce birkaç GB’lık sabit diskler insanlara yeterken, şimdi ise sabit disk alırken TB’lardan bahsetmeye başladık. Şu an için piyasada bulunan en geniş kapasite 2 TB. Sabit disk denildiğinde ilk akla gelen markalardan olan Western Digital’in 2 TB’lık RE4 Enterprise modeli sahip olduğu devasa kapasitenin yanı sıra performansı ile de göz dolduruyor.

Ürün önceki WD modellerine göre oldukça iyi

Yaptığımız testlerde WD RE4 Enterprise’ın ortalama yazma hızı 70,8 MB/sn, ortalama okuma hızı 114,9 MB/sn çıktı. Bu değerler Western Digital’in daha önceki modellerine göre oldukça yüksek. 3,5 inç boyutundaki SATA arayüzlü Western Digital RE4, 2 TB’lık kapasitesi ve performansıyla gerçekten iyi bir ürün olarak göze çarpıyor. Test sonuçlarını sonraki sayfalarda bulabilirsiniz.

{GRAPH::338}

{GRAPH::339}

{GRAPH::340}

Teknik Özellikler

Western Digital RE4 Enterprise

Sabit Disk

Boyut: 3,5 inç
Kapasite: 2TB
Ortalama yazma hızı: 70,8 MB/sn
Ortalama okuma hızı: 114,9 MB/sn
Rastgele erişim süresi: 11,8 ms
Arayüz: SATA

Bilgi için: Logosoft
Web: www.logosoft.com.tr
Fiyat:

:: Şu an kullandığınız sabit diskin kapasitesi ne kadar? Elinizdeki kapasite size yetiyor mu?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Western Digital RE4 2 TB İnceleme konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Western Digital RE4 2 TB İnceleme ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Western Digital RE4 2 TB İnceleme ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "