Okunma

WhatsApp mesaj silme özelliğinde değişikliğe gitti!


08 Mart 2018 Perşembe 15:41
WhatsApp mesaj silme özelliğinde değişikliğe gitti!

WhatsApp daha iyi bir kullanıcı deneyimi için her geçen gün yeni bir özellik veya değişiklik ile karşımıza çıkmaya devam ediyor. Bu kapsamda geçtiğimiz Ekim ayında tanıtılan ” Herkesten Sil ” özelliği ile kullanıcıların attığı bir mesajı hem kendi telefonundan hem de karşı taraftan silmesi mümkün hale getirildi.

Ancak, yanlışlıkla attığı mesajı geri çekmek isteyenlerin bu işlemi en geç 7 dakika içerisinde gerçekleştirmesi gerekiyordu. WhatsApp’ın kullanıcılardan gelen talep sonrasında bu özellikte sessizde değişikliğe gittiği ortaya çıktı.

WhatsApp mesaj silme süresini uzattı!

WhatsApp’ın iOS için yayınladığı yeni beta sürümünde süreyi 1 saat 8 dakika 16 saniye seviyesine çıkardığı tespit edildi. WhatsApp’ın resmi internet sitesinde bu değişiklik hakkında henüz bir detaya yer verilmiyor.

Ancak, mesaj silme süresinde yapılan bu değişikliğin kısa bir süre içerisinde yayınlanacak olan beta sürümü ile Android cihazlara yansıması bekleniyor.

WhatsApp’ın 7 dakika olan süreyi neden 1 saatin üzerine çıkardığı şu anda bilinmiyor. Ancak, bu değişiklik sonrasında özellikle aynı anda birden fazla kişiyle mesajlaşan kişilerin hatalarını telafi etmesi oldukça kolaylaşacak.

:: WhatsApp’ın yaptığı bu değişiklik hakkında siz ne düşünüyorsunuz?
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" WhatsApp mesaj silme özelliğinde değişikliğe gitti! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere WhatsApp mesaj silme özelliğinde değişikliğe gitti! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda WhatsApp mesaj silme özelliğinde değişikliğe gitti! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "