Okunma

İletişim problemi durumunda WiFi üzerinden arayın!


24 Ocak 2020 Cuma 22:59
İletişim problemi durumunda WiFi üzerinden arayın!

Depremde iletişim problemi olduğunda veya hatları yoğunlaştırmamak için, görüşmeleri Wi-Fi üzerinden yapabilirsiniz. Baz istasyonu çekmese veya yoğun olsa da, Wi-Fi olan yerlerde çok net görüşebilirsiniz. Aşağıdaki videoda WiFi üzerinden ücretsiz arama nasıl yapılır sorusunun cevabını verdik.

WiFi üzerinden ücretsiz arama nasıl yapılır?

VoWiFi ve VoLTE desteği olan telefonlarda sesli görüşmelerinizi internet üzerinden gerçekleştirebiliyorsunuz.

Özellikle depremde yaşanan iletişim probleminde, yurtdışındayken ya da telefonun şebekeye bağlı olmadığı durumlarda WiFi üzerinden ücretsiz arama yapabiliyorsunuz.

Oldukça pratik olan bu ayarı videomuzda hem Android için hem de iOS için gösterdik. İyi seyirler…
yazarTolga Cem Küçükyılmaz

ShiftDelete.Net Genel Yayın Yönetmeni ve teknoloji uzmanı Tolga Cem Küçükyılmaz, 10 senedir en yeni teknolojileri ve ürünleri, sizlere aktarmaya devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

68 yorum - “İletişim problemi durumunda WiFi üzerinden arayın!”

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Wifi arama kullanımında ses paketleri PSTN şebekesine(operatör santrali) internet altyapısı ile ulaştırılır. Burada aşırı yoğunluktan kaynaklı darboğaz ve ya çökme yaşanırsa normal şebekenin çalışmadığı gibi wifi araması ile de aradığınız numaraya ulaşamazsınız. Yani acil durumlarda yine kullanamazsınız.(Şayet aradığınız kişi de wifi araması modu açık ise erişir, değil şebekeye bağlıysa erişemezsiniz) En optimum haberleşme şekli sosyal medya, sms veya direk haberleşme uygulamalarıdır.

  2. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Doğrusu şu volte yada vilte kullanmasını bilirsen işe yarar teknolojiler, yani bazı şartları var yeni çıkan telefonların hemen hemen her modelinde var olan bir özellik oakin operatörlerin desteklediği cihazlarda sınırlı, örnek benim telefon Oneplus 3t bu iki sistemde var ama operatörler ile görüşmeme rağmen sonuç alamadım ve aktif edemiyorum, General Mobile mevcut birde Amerika Çin gibi büyük pazarlara verilmeyen exynos işlemcili telefonlarda maalesef var, maalesef diyorum çünk

" İletişim problemi durumunda WiFi üzerinden arayın! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İletişim problemi durumunda WiFi üzerinden arayın! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İletişim problemi durumunda WiFi üzerinden arayın! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "