Okunma

WikiLeaks Göz Korkuttu


07 Aralık 2010 Salı 08:00
WikiLeaks Göz Korkuttu

Son günlerde adını epeyce duyuran WikiLeaks‘e erişim geçici olarak kapanmıştı. Bunun üzerine WikiLeaks, çökertmeye ve erişim durdurmaya karşı önlemler almıştı. Fakat sitenin kurucusu Julian Assange, bununla da kalmayarak erişimi durdurmak isteyenlere göz dağı verdi. (WikiLeaks Belgelerinde Türkiye Adı Geçiyor)

 

 

Assange, İnternet’te şifrelenmiş olarak 1.4 GB boyutundaki dosyaları yayınladı. Dosyaları yayınlamasının ardından yaptığı açıklamada ise sitenin bir daha kapatılması gibi bir durumda dosyanın şifresini yayınlayacağını ve bu dosyanın içindeki belgelerin dünya çapında kıyameti koparacağını söyledi.

Birçok skandal yazışma ve belgenin bulunduğu dosya, şimdiye kadar birçok kişi tarafından indirilmiş durumda. İçerisinde ABD hükümetinin de korktuğu birçok belge bulunan dosya AES256 tekniği ile 256 bit ile şifrelenmiş. Kriptoloji uzmanlarına göre dosya çok güçlü bir askeri bilgisayar ile bile açılamaz.

:: Sizce Wikileaks’ın yayınladığı dosya gerçekten kıyameti koparabilir mi?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" WikiLeaks Göz Korkuttu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere WikiLeaks Göz Korkuttu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda WikiLeaks Göz Korkuttu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "