Okunma

Wikileaks.org Erişime Kapatıldı


04 Aralık 2010 Cumartesi 08:00
Wikileaks.org Erişime Kapatıldı

Son günlerde oldukça fazla DDOS saldırılarına maruz kalan Wikileak’e artık ulaşılamıyor. Domain servis sağlayıcısı olan EveryDNS, Wikileak’e yapılan saldırılardan ve kullanım haklarını ihlal ettiği için erişime kapattı (Hacker’lardan, WikiLeaks’e Savaş İlanı).

EveryDNS’in kendi sitesinde yaptığı açıklamaya göre, Wikileak’e bu durum 24 saat önce bildirilmiş. Buna ek olarak Twitter hesabından da duyurular yapılmış. Wikileaks’ın bu duruma karşı bir şey yapmaması tamamen kendilerinin suçu. Yeni bir DSN sağlayıcısı bulmak için yeterli zaman verilmiş.

 

Wikileaks’e erişmek için tarayıcınıza 213.251.145.96 IP adresini ya da  wikileaks.ch adresini yazmanız gerekiyor.

 

 İlk Hareketi Amazon Başlattı

Birkaç gün önce Amazon, Wikileaks’i Cloud sunucularından attığını duyurmuştuk. Buradaki gerekçe kullanım haklarının ihlaliydi. Fakat söylentilere göre, Amazon Amerikan hükümetinden ciddi bir baskı yedi ve bu baskıdan dolayı Wikileaks’i sunucularından attı. İşin ilginç tarafı Amazon’un bu söylentilere kulak asmaması ve bu konuda herhangi bir açıklama yapmaması.

Wikileaks geçen hafta Amerika birleşik devletlerine ait 250 000 belge yayınladı. Bu belgeler 274 adet Amerikan Büyükelçiliğinin  Dışişleri Bakanlığına ait mesajlaşmalarını içeriyor. 2005-2010 yılına ait olan bu belgelerde yabancı hükümetlerin ve Birleşmi Milletler Güvenlik Konseyi hakkında raporları da içeriyor.

:: Bu kapatılmanın arkasında Amerikan hükümetinin olduğunu düşünüyor musunuz?

 
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Wikileaks.org Erişime Kapatıldı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Wikileaks.org Erişime Kapatıldı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Wikileaks.org Erişime Kapatıldı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "