Okunma

Will Wright’ın yeni oyunu duyuruldu: Proxi!


21 Mart 2018 Çarşamba 07:00
Will Wright’ın yeni oyunu duyuruldu: Proxi!

SimCity, The Sims ve Spore adlı yapımların fikir babası, Maxis’in kurucusu Will Wright üzerinde çalıştığı yeni oyun projesi Proxi’yi duyurdu. Simülasyon tabanlı yapım bina ve dünya inşa etmek üzerine kurulu olacak.

Proxi nedir?

The Sims’in ev inşa etme mekaniklerine oldukça benzeyen bir oynanışa sahip olacağı belirtilen yapımda, farklı temalara sahip dünyalarda kendi yaşam alanlarımızı inşa edeceğiz. Will Wright’ın kendi hazırladığı videoda yapımla ilgili pek fazla bilgi bulunmasa da, oyunculara hayal güçlerini kullanabilmeleri için her fırsatı tanıyacağının sözünü verdiğini söyleyebiliriz.

Yapım Unity oyun motoruyla hazırlanıyor ve bu yüzden videoda yer alan ekran görüntülerinde de görebileceğiniz gibi göz alıcı grafiklerden çok, kendine has bir stille  hazırlanan grafikler bizleri bekliyor olacak.

İsterseniz sözü daha fazla uzatmayalım ve sizleri Proxi’nin ilk tanıtım videosu ile başbaşa bırakalım. Yapımın çıkış tarihi için de herhangi bir bilgi bulunmadığının da altını çizelim.

:: Will Wright’ın yeni oyunu sizce nasıl olacak?
yazarMurat Sağlam

Medya ve İletişim bölümünde yüksek lisans yapmakta olan Murat; oyun, sinema ve teknoloji dünyasıyla yakından ilgilenmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Will Wright’ın yeni oyunu duyuruldu: Proxi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Will Wright’ın yeni oyunu duyuruldu: Proxi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Will Wright’ın yeni oyunu duyuruldu: Proxi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "