Okunma

Windows 10 Artık Daha Güvenli!


02 Mart 2016 Çarşamba 07:00
Windows 10 Artık Daha Güvenli!

Büyük firmaların işletim sistemlerine hackerlar tarafından gerçekleştirilen saldırılar, şirketlerin bu konuda koruyucu tedbirler almasına yol açmıştır.

Fakat bazı durumlarda güvenlik odaklı yazılım şirketleri, antivirüs programları ile sağlanan korumalar yetersiz kalabiliyor.

Microsoft, Windows’un son sürümü Windows 10’a yönelik gerçekleştirilecek saldırıları, etkisiz hale getirmek parolası ile yola çıkıyor.

BGR’de yer alan habere göre, Windows Aygıtlar Grubu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Terry Myerson, “Windows Defender Tehdit Koruması” adı altında bir hizmeti duyurdu.

Hizmetin bütünüyle yeni bir yazılım olmak yerine Windows 10 işletim sistemine takviye niteliğinde olacağı ifade edildi.

Terry Myerson program ile, Windows 10’a yönelik olarak gerçekleştirilecek saldırıları önceden tespit etmek, söz konusu saldırıları etkisiz hale getirmenin amaçlandığı dile getirdi.

Terry Myerson, hizmeti henüz duyurmalarına rağmen, şimdiden birçok kurumsal kullanıcı tarafından hizmet isteği doğrultusunda geri bildirimler aldıklarını sözlerine ekledi.

Windows’un son sürümüne yönelik olarak geliştirilecek programın, hayati nitelikte olan, büyük hasarlara sebebiyet verebilecek siber saldırılara karşı dayanıklı olup olmadığını zaman gösterecek.

Fakat Microsoft’un kullanıcı yorumlarını dikkate alarak bir çalışma içerisinde olduğunu söyleyebiliriz.

:: Windows 10’a yönelik olarak hazırlanacak program hakkında ne düşünüyorsunuz? 
yazarAta Ateş

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nde okuyan Ata; teknoloji, müzik, film ve popüler kültür yazılarıyla SDN’de kariyerine devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

16 yorum - “Windows 10 Artık Daha Güvenli!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  w10 kendisi bir casus yazılım, neden bedava yaptılar sanıyorsunuz? Gizlilik ayarlarını kapatırsanız uygulamalar çalışmıyor. Yani adamlar açık bırakmamak için çalışmışlar. Yoksa sistem çalışmış çalışmamış umurlarında değil.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  antivirüs ve firewall kurun gerisini düşünmeyin güncellemeleri de kapayın yoksa win10 kafayı yiyor

 3. SDN Okuru dedi ki:

  windows 10 kkurdum güncellemeler kapadım antivirüüs ve firewall da kurdum on numara oldu diagtrack ı da kapayın on numara oluyor mümkünse firefox kullanın google chrome hata verdirebiliyor nedense 😀

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Herkes kötülerin crack de kullanıyorum oyunları orijinalde sistemim w8.1 den yükseltme hiçbir hata almıyorum antivirüs olarak da Eset SmartWatch 9 kullanıyorum

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Windows 10 kadar rezalet bir sistem görmedim..

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Windows 10 'a geçince büssürü hatalarla karşılaştım olmamış en az bi sene daha win 7 devam

 7. SDN Okuru dedi ki:

  güzel olmuş hayırlı olsun…

 8. SDN Okuru dedi ki:

  alışveriş için iphone ve androidi güvenli buluyorum

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Kullanma cahil linux etmedi

 10. SDN Okuru dedi ki:

  crackli oyun ve program kullanamadıktan sonra w11 olmuş olsa ne.
  lisans olayı zaten saçmalık. Amerikadaki gelire göre çıkan fiyata vergi, aracı haracı, dittiribitor haracı ekle. Sonrada korsan niye var dersin

 11. SDN Okuru dedi ki:

  yapmayın allah aşkına yahu deneme sürümünden uefi! olarak yükledim kırakladım bumu güvenilir sistem.. win7 uefiye kırak atamıyorum win10 oluyor wi7ye dönmemim sebebi oyunlar oyun oynayamıyorum directx12 windowsun amd sürücüsünün kendisine rakip olmasın diye ortaya attığı kuyruklu yualandan başka bir şey değil ayrıca yasptığınız herşeyi ihbar eden sistemi hacklemeye gerek duyan varmıki!!

 12. SDN Okuru dedi ki:

  Windowsun bu kadar yaygın olmasının korsan olduğunu söylesin birisi bunlara. 10 geçmiştim , illaa herşeyi lisanslı almak gerekiyormuş. Döndüm 7'ye

 13. SDN Okuru dedi ki:

  Windows ve güvenlik aynı cümle içinde bile kullanılamaz güvenlik ve stabillik istiyorsanız ya Mac ya da Linux kullanın

 14. SDN Okuru dedi ki:

  en iyisi antivirüs kurmak yada linux a geçmek

 15. SDN Okuru dedi ki:

  Kesinlikle güvenmiyorum bu yüzden Linux

 16. SDN Okuru dedi ki:

  Windows pert!

" Windows 10 Artık Daha Güvenli! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Windows 10 Artık Daha Güvenli! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Windows 10 Artık Daha Güvenli! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "