Windows 10 Cloud hacklendi!


2017-02-11 18:00:00
Windows 10 Cloud hacklendi!

Microsoft‘un özellikle Google Chrome OS‘a rakip olarak piyasaya süreceği yeni işletim sistemi Windows 10 Cloud için Windows RT‘nin gelişmiş bir versiyonu diyebiliriz.

Sadece Windows Store üzerinden uygulama yükleyebildiğiniz Windows 10 Cloud, bu özelliğiyle birlikte güvenlik konusunda iddialı olacağını savunuyordu.

Fakat geçtiğimiz günlerde Longhorn isimli Twitter kullanıcısı Windows 10 Cloud’ı hacklediğini ve mağaza dışı uygulamaların çalışmasına olanak sağladığını açıkladı!

Konuyla alakalı olarak kısa bir demo videosu koymayı unutmayan Longhorn, Windows 10 Cloud üzerinde iTunes kurmayı başardı.

Oldukça basit bir şekilde çalışan bu açık nedeniyle Windows 10 Cloud üzerinde Powershell uygulamasının izinleriyle çalıştırılmasını engellemeyen işletim sistemine bu şekilde mağaza dışından uygulamalar gayri resmi olarak olsa da yüklenebiliyor.

Microsoft‘un tam sürümle birlikte bu tarz hilelere çok daha ciddi şekilde yoğunlaşacağını düşünüyor olsak da beta sürümünde dahi olan bu basit açık kullanıcılar tarafından oldukça ilginç karşılandı.

:: Windows 10 Cloud’da bulunan bu açık hakkında ne düşünüyorsunuz?


 • yazarMustafa Kemal Can

  Bilgisayar Mühendisliği okuyan Mustafa, teknolojiyle 3 yaşında bilgisayar ile tanıştı. WEB sitesinde bulduğu bir açık ile okul hayatı başta olmak üzere hayatında pek çok yeni sayfa açtı.
  Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

  “Windows 10 Cloud hacklendi!” üzerine 10 yorum

  1. SDN Okuru dedi ki:

   hack falan yok adam direk komut girimş

  2. SDN Okuru dedi ki:

   Çıkmadan hackleyerek onlara bir ödül vermiş oldunuz zeki hekırlar 🙂

  3. SDN Okuru dedi ki:

   Adamlar virüs proğramını hackleyip crack yapıyor. FBİ ve dünya devi bankaları hackliyorlar, siz gelmiş burda w10 cluod hacklanmiş onu tartışıyorsunuz

  4. SDN Okuru dedi ki:

   windows 10 da neymiş zaten windows hiçbir zaman güvenli olmadı tek avantajı linuxa göre daha GUI ağırlıklı olması insanlar bu nedenle windowsu tercih ediyor eğer güvenli olsun istiyorsanız Parrot OS kullanın 🙂

  5. SDN Okuru dedi ki:

   Bunun olacağı zaten belliydi

  6. SDN Okuru dedi ki:

   neden şaşırıyoruz ki? windows'un hacklenmedik bir uygulaması, işletim sistemi yok zatwn

  7. SDN Okuru dedi ki:

   Daha çıkmadı bile. Bu açığı direk düzeltirler.

  Yorum yazın