Windows 10 rastgele yeniden başlamayacak!


2017-03-03 10:00:00
Windows 10 rastgele yeniden başlamayacak!

Microsoft, Windows 10 kullanıcılarının ciddi anlamda asabını bozan Windows Güncellemeleri sonrasında rastgele yeniden başlama huyunu değiştirecek. İşte, masaüstü işletim sistemine uygulanacak değişikliğin detayları.

Windows 10 keyfine göre güncelleme yapamayacak

Windows 10 en yeni güncellemeleri indirdikten sonra bunları uygulamak üzere kullanıcılara sıklıkla bildirim yapması veya bir işle uğraşırken otomatik olarak yeniden başlaması sebebiyle bazen saç baş yoldurtabiliyor. Örneğin, gece bilgisayarınızı Steam’den aldığınız yeni bir oyunun inmesi için açık bıraktınız ancak sabah bir baktınız ki Windows 10 güncelleme için bilgisayarınızı yeniden başlatmış!

17-03/03/windows-10-yeniden-baslatma-02.jpg

Microsoft, bu küçük ama etkili hatanın Creators Güncellemesi ile ortadan kaldırılacağını açıklamış durumda. Bazı yeni seçenekler ile bu rahatsız edici ve zamansız yeniden başlatmaların önüne geçilmiş olacak. Windows Program Yönetimi Birimi’nin başındaki isim John Cable, kullanıcılardan Windows 10’un güncellemeleri kurması üzerinde daha çok kontrol sahibi olmak üzere birçok talep aldıklarını belirtiyor.

Şirket, rastgele yeniden başlatmaları durdurmak üzere Windows 10 güncellemesi olduğunu kullanıcılara bildirecek yeni bir erteleme seçeneği sunacaklarının altını çiziyor. Bu seçenek ile güncelleme kurulumu 3 gün için ertelenebilecek.

:: Windows 10’un güncellemeler için bilgisayarınızı otomatik olarak yeniden başlatması konusunda ne düşünüyorsunuz?


 • yazarİlker Şekercioğlu

  Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
  Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

  “Windows 10 rastgele yeniden başlamayacak!” üzerine 7 yorum

  1. SDN Okuru dedi ki:

   3 gün sonra yine sormadan etmeden bir anda yeniden başlatacak

  2. SDN Okuru dedi ki:

   Komut yardımı ile bütün gereksiz metro saçmalıklarından kurtuldum bellek kullanımı %27 ye geriledi pc rahatladı resmen

  3. SDN Okuru dedi ki:

   Güncelleme sorma olayı Windows XP den beri ***** sormadan güncelleme yapmadı şimdiye ***** kapatırken güncelleme yapmayı engelleyemiyorum o kadar.

  4. SDN Okuru dedi ki:

   bak güncellerim haaa

  5. SDN Okuru dedi ki:

   elementary os deneyin

  6. SDN Okuru dedi ki:

   Yíl olmuş 2017 biz nelerle uğraşíyoruz

  7. SDN Okuru dedi ki:

   Gene becerememisler. Linux ve Unix isletim sistemlerinde olan ozelligi Windows a da aktarsalar fena olmaz. Linux ve unix platformlari (Baslatayim mi haci : diye soruyor. Eger hayir dersen bilgisayarin bir dahaki acilisinda gungelliyor pc yi)

  Yorum yazın