Windows 10 tabanlı ilk akıllı saat!


26 Mayıs 2017 Çarşamba 06:30
Windows 10 tabanlı ilk akıllı saat!

Akıllı saat pazarındaki rekabete bir türlü dahil olamayan Microsoft yerine bir başka şirket hamle yapmış durumda. İşte, Trekstor’un Windows 10 tabanlı akıllı saati ile ilgili detaylar.

Windows 10, Trekstor ile akıllı saate giriyor

Windows işletim sistemi kullanan akıllı saat planlarını bir türlü gerçeğe dönüştüremeyen ve hatta Microsoft Band olarak bilinen spor bandı serisini bile rafa kaldıran Microsoft, Windows 10 tabanlı ilk akıllı saatin Trekstor tarafından sunulacağını duyurdu.

Windows 10 IoT Core sürümünden gücünü alacak olan akıllı saat ile Evrensel Windows Uygulamaları’nın kullanımı mümkün olacak. Ayrıca, giyilebilir ürünün buluta bağlanacak olması da dikkat çekiyor.

17-04/25/trekstor-windows-10-akilli-saat-02.jpg

Gorilla Glass 3 ile korunacak 1.54 inç ekrana sahip olacak akıllı saat, hem Wi-Fi hem de Bluetooth desteği sunacak. Trekstor akıllı saatiyle ilgili daha fazla detayın ise önümüzdeki haftalarda açıklanacağı ifade ediliyor.

Umarız ki Trekstor’un akıllı saati diğer üreticilere de cesaret verir ve daha fazla üretici Windows 10 tabanlı akıllı saatler için kolları sıvar.

:: Windows 10 tabanlı ilk akıllı saatin sunulacak olması konusunda siz ne düşünüyorsunuz?


 • yazarİlker Şekercioğlu

  Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
  Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

  “Windows 10 tabanlı ilk akıllı saat!” üzerine 7 yorum

  1. SDN Okuru dedi ki:

   Elektonik, mekanik cihazlarin akillisi olmaz. Baska bir kelime bulsun TDK. Buradan TDK ya sesleniyorum. Arkadas ne ise yariyorsunuz siz. Akilli saat, telefon, gozluk, lens mi olur. Baska bir kelime kesfetsenize bu tur cihazlar icin. Neye para veriyoruz biz size.

  2. SDN Okuru dedi ki:

   amma güldüm..

  3. SDN Okuru dedi ki:

   Resimdeki hibi olursa guzel olabilir biraz farlilik olsun

  4. SDN Okuru dedi ki:

   Saçma sapan gta 5 trollüğü başladı yine

  5. SDN Okuru dedi ki:

   Gta 5 kaldırırmı sen onu söyle

  Yorum yazın

  Geri bildirim